AKP karıştı: Şamil Tayyar'a şok tehdit!

AKP karıştı: Şamil Tayyar'a şok tehdit!
Şamil Tayyar'ın odasına not bıraktılar, Tayyar Türkeş ve ekibinden şüpheleniyor. AKP'li yöneticiler oy kaygısıyla çaresiz...
Geçen hafta Meclis tuvaletinde 2 AKP'li vekil birbirine girmiş, kavga araya giren milletvekilleri tarafından ayrılmıştı. Kavganın nedeni ise Şamil Tayyar'ın katıldığı bir televizyon programında MHP'nin merhum lideri Alpaslan Türkeş için söyledikleriydi. Şamil Tayyar gibi AKP milletvekili olan Alpaslan Türkeş'in küçük Oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş bu olaya sinirlenerek Meclis Tuvaletinde Tayyar'ın üstüne yürümüştü.
 
Olay yeni bir boyut daha kazandı.Tayyar’ın Meclis Halkla İlişkiler Bloklarında bulunan odasının kapısına “Geldik odada yoktun. Yemin ettik, peşindeyiz” notu asıldı. Odasına geldiğinde notla karşılaşan Tayyar durumu önce TBMM güvenlik birimlerine, ardından da Emniyet’e iletti. Tayyar’ın, Türkeş ve Meclis’te birlikte çalıştığı ekibinden şüphelendiğini ifade etmesi üzerine Ankara Emniyeti Olay Yeri İnceleme ekipleri Tayyar’ın odasında parmak ve ayak izi aradı. Tayyar’ın verdiği ifadesinde de TBMM tuvaletindeki kavga sırasında Türkeş’in kendisini tehdit ettiğini vurguladığı bildirildi.
 
AKP'de oy kaygısı 
 
Ahmet Kutalmış Türkeş'i AKP yönetimine şikayet eden Tayyar Türkeş hakkında disiplin yaptırımı uygulanmasını istedi. AKP yönetimi MHP tabanında alacağı oyları düşünerek bu konuda sessiz kalmayı uygun gördü.
 
AKP Yönetimi Türkeş'i Tayyar'a emanet etmiş!
 
AKP yönetimi olaylardan kısa bir süre önce  Alpaslan Türkeş'in küçük Oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş'in AKP'den istifa etmesi için yoğun baskı altına alındığını yönünde duyumlar alarak çoğunluğu genç vekillerden oluşan aralarında Şamil Tayyar'ın da bulunduğu bir ekibe “Bu arkadaşımız size emanet. Yalnız bırakmayın” diye ricade bulundukları öğrenildi.
 
Tayyar ise olayları  “Zaten istifa edecekti, bu olayı kullanıyor” diye değerlendirdi. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com