AKP kongresine damga vuranlar

AKP kongresine damga vuranlar
AKP 4. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Bu kongreyle AKP'nin yeni kadrosu belirleniyor.
3. kez genel başkanlığa aday olacak Erdoğan’ın bu son adaylığı olacak.
 
Erdoğan'ın sonraki süreç için de Cumhurbaşkanlığı hesapları yaptığı konuşuluyor.
 
Geçtiğimiz haftalarda Erdoğan'la el sıkışarak partisini kapatan HAS Parti’nin eski Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un da parti yönetiminde yer alması bekleniyor. Kurulmuş HAS Parti'den ayrılması ve partinin tasfiye edilmesi sürecinde başta HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı olmak üzere, tüm partililerden büyük tepki toplamıştı. 
 
KONGREYE AKP'NİN MEDYA DENETİMİ  DAMGA VURDU
 
Cumhuriyet, Birgün, Aydınlık, Özgür Gündem, Sözcü ve Evrensel gazetelerine kongre yasağı konuşdu. İMC ve Ulusal Kanal da kongreye çağrılmadı.
 
Talimatin Erdoğan'dan geldiği öğrenilirken parti yöneticileri, herhangi bir gerekçe bildirmekten kaçınırken 'siyasi karar, bizi aşar' mesajı verdi.
 
HABERTÜRK'E DE ENGEL KONULDU
 
Cumhuriyet'in Ankara temsilcisini AKP kongresini yorumlamak için Arena'ya çağıran Habertürk yayından son anda vazgeçti.
 
Hüseyin Çelik’in danışmanının, “Eğer bu yayın yapılırsa Çelik bu gece programınıza çıkmayacak” demesi üzerine Habertürk TV’nin, Çakırözer ile yapacağı yayını iptal etmek durumunda kaldığı belirtildi. 
 
YASAK KONULMAYAN GAZETE DE, MESLEKDAŞLARINI YALNIZ BIRAKMADI
 
Anti-demokratik uygulamaların öne çıktığı, 6 gazeteye yasak konulduğu AKP kongresini Yurt gazetesi de protesto etti ve kongreye temsilci göndermeyeceğini açıkladı.
 
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, kararı eleştirdi.
 
ERDOĞAN'IN EN ÖNEMLİ KONUĞU  BARZANİ
 
Kuzey Irak Kürt Bölgesi Başkanı Mesud Barzani AKP Kongresi’ndeki en önemli konuklardan biri. Öyle ki MHP'nin kongre protestosunun da gerekçesi.
 
MHP'DEN FLAŞ KARAR
 
MHP, AKP'nin 4. Olağan Kongresi'ne Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Lideri Mesud Barzani'nin katılması nedeniyle temsilci göndermekten vazgeçti.
 
MHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamada, Ankara Spor Salonu'ndaki kongreye daha önce MHP adına Genel Başkan Yardımcıları Ruhsar Demirel ve Mevlüt Karakaya'nın katılacağının bildirildi ifade edilerek, ''Önceden basın aracılığı ile katılımı duyurulan ve 'onur konuğu' olarak takdim edilen zatın ülkemize gelişinin teyidi üzerine söz konusu genel kurulda partimizin temsilinden vazgeçilmiştir'' denildi. 

CHP DE KONGREDE YOK
 
CHP heyeti basına "ambargo" uyguladığı gerekçesiyle AKP Kongresi'ni izlemeyecek.
 
CHP'den yapılan yazılı açıklamada, CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin ile Gülseren Onanç'tan oluşan CHP heyetinin "basına ambargo uygulayan" AKP Kongresi'ni izlemeyeceği bildirildi.

CHP'li Keskin, "AKP'nin Türkiye'ye yakışmayan, yasakçı, çağdışı ve faşizan yasakçı anlayışını şiddetle kınıyor, kongre salonuna sözde demokrasi yolu yaparak demokrasiyi, basın özgürlüğünü salon dışına atan AKP'yi kongre salonunda bu ayıbıyla baş başa bırakıyor, tek adam, tek ses şovunu izlemiyor ve kongre salonuna gitmiyoruz" dedi.

KONGRENİN GÖLGESİNDEN ZAM ÇIKACAK
 
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, Ankara'da bugün zam mesaisi yapacak.
 
Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt AŞ (TETAŞ), 'toptan elektrik' fiyatlarının artırılmasını talep etti. Toptan birim elektrik fiyatının, 18.91 kuruştan, 20-21 kuruşa çıkması bekleniyor.
 
Bu artış konut, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 8-9'luk bir zammı tetikleyecek. Zamlı elektrik tarifeleri, 1 Ekim-31 Aralık arasında uygulanacak. 1 Ocak-31 Mart arasındaki yeni elektrik fiyatları ise aralık ayı içinde yapılacak düzenlemelerle belli olacak. BOTAŞ'ın da bugün akşam saatlerinde yeni doğalgaz fiyatlarıyla ilgili açıklama yapacağı kaydedildi.
(NSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com