AKP köşeye sıkıştı

AKP köşeye sıkıştı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'nin, ''Suriye'deki şiddet olayları karşısında sessiz kaldığı iddiasının külliyen gerçek dışı'' olduğunu bildirdi.

Loğoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasındaki açıklamasında, Suriye'de yaşananlara ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutumu konusunda değerlendirmelerde bulunduğunu anımsattı.Faruk Loğoğlu, açıklamasında, şu görüşleri ileri sürdü:

'Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP'nin Suriye'deki şiddet olayları karşısında sessiz kaldığı iddiası külliyen gerçek dışıdır, doğru değildir. Sayın Arınç'ın eğer biraz gazete okuyor ve televizyon izliyorsa, CHP'nin Suriye'deki şiddet olaylarını her defasında kınadığını ve karşı çıktığını, partimizin karışıklıkların başladığı ilk günden itibaren Suriye halkının yanında yer aldığını, sosyal demokrat yapısıyla halka rağmen bir rejim tutkusu olmadığını, olamayacağını bilmesi gerekir.''

AKP'nin Suriye konusunda artık köşeye sıkıştığını savunan Loğoğlu, şunları kaydetti:

''Başka bir deyişle, AKP'nin Suriye politikası iflas etmiştir. Çünkü Suriye'deki çatışmalar ve can kayıplarının derinleşerek artmasından, izlediği yanlış, taraflı politika ve yaklaşımları nedeniyle ciddi ölçüde AKP bizzat kendisi sorumludur. Ancak gürleyip eserek, katliam olaylarından sonra da sahte gözyaşları dökerek bu sorumluluktan kurtulmaları elbette mümkün değildir. AKP hükümeti mesnetsiz ve anlamsız suçlamalarla ana muhalefet partisine yüklenerek kendi hatalarının üstünü asla örtemeyecektir. CHP buna izin vermeyecektir.'' (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com