AKP 'Kürdistan'ı kendi eliyle kuracak!

AKP 'Kürdistan'ı kendi eliyle kuracak!
AKP'nin Suriye politikası 'Kürdistan'ı kurduruyor!
AKP'nin yanlış dış politikları Türkiye'nin başına iş açmaya devam ediyor!
 
AKP izlediği dış politika gittikçe Türkiye için daha da tehlikeli olmaya başlıyor. Türkiye'nin dış ticaret yaptığı ülkelerle arasının açılması ekonomiye büyük bir darbe şeklinde inerken bir taraftan da savaş kapıda gibi gözüküyor.
 
AKP'nin Suriye politikası yukarda belirttiğimiz eksilerin yanında bir de bölgede kurulacak 'Kürdistan'ın alt yapısını hazırlıyor. Suriye'nin Kürt bölgesi Rojava'daki Kürt Yüksek Konseyi'nin bölgede geçici bir yönetim oluşması için hazırlanan projeyi imzalaması bir çok analist tarafından projenin, özerkliğin ön adımı olduğu belirtiliyor.
 
Türkiye Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ise bunun kabul edilemez olduğunu belirterek  "bu tür ön dayatmalar geçiş sürecine uygun olmadığı gibi, ilave istikrarsızlık getirir" görüşünü savunuyorlar. Ancak bu görüşü ne Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ne de AKP hükümeti anlamak istemiyor. Bu gidişle AKP hükümeti 'Kürdistan'ı kendi eliyle kuracak. 
 
Hatırlanacağı üzere AKP hükümeti PYD lideri Salih Müslim ve diğer Suriyeli Kürt partilerin temsilcileri ile geçen ağustos ayında İstanbul'da bir görüşme gerçekleştirmişti. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com