AKP Kütahya İl Başkanı İstifa Etti!..

AKP Kütahya İl Başkanı İstifa Etti!..
Kamil Saraçoğlu, AKP Kütahya İl Baskanlığı görevinden istifa ederek, önümüzdeki 2011 genel seçimlerinde AKP'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Kamil Saraçoğlu, AKP Kütahya İl Baskanlığı görevinden istifa ederek, önümüzdeki 2011 genel seçimlerinde AKP'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
AKP Kütahya İl Binasında basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Saraçoğlu, yaklaşık bir buçuk yıl önce tertemiz olarak devraldığı il baskanlığı görevini yine tertemiz olarak, görevini layıkıyla yapmış bir insanın gönül huzuruyla devrettiğini söyledi. Görevde olduğu süre içerisinde AKP için çalıştığını ve AKP'nin neferi olduğunu belirten Saraçoğlu, Kütahya'nın AKP'ye çok büyük oranlarda destek verdiğinide anımsattı.
Aday adayı süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Saraçoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
'2011 Milletvekilliği Genel Seçimlerine 5 aydan az bir süre kaldı. Bu süre içerisinde partimizin seçimlere daha hazırlıklı ve teşkilatlar düzeyinde daha organize girilebilmesi için Genel Merkezimizin bazı tasarrufları ve talimatları vardır. Bunlardan ilkini aybaşında yaptığımız İl Başkanları toplantımızda Genel Merkezimiz bize, bizde tüm ilçe teşkilatlarımıza duyurduk. İl Başkanları Toplantısında bu konu ile ilgili son talimatlar bize bildirildi. Bu talimatın özü şudur; yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde aday adayı olacak teşkilat mensuplarımızın 15 Ocak 2011 Cumartesi günü saat 15.00'e kadar istifa etmeleri gerekmektedir. Bu talimat çerçevesinde, ben de aday adayı olmak düşüncesiyle bugün itibariyle kuruluşundan beri emek verdiğim, içinde olmaktan şeref duyduğum partimdeki resmi görevimden yani İl Başkanlığından istifa ediyorum. Sonucun hakkımda hayırlı olmasını diliyorum. Bu ayrılma sadece bir prosedür gereği ayrılmadır. Yoksa netice nasıl tecelli ederse etsin, Genel Başkanım ve Genel Merkezimiz nasıl takdir ederse etsin biz AKP'nin bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu bizim hem dava anlayışımızın, hem ilkelerimizin, hem de ahlaki duruşumuzun gereğidir. Bundan tüm hemşehrilerimizin emin olmasını isterim. Partimizin dinamik yapısının sürekliliği için bunu bir hizmet ve bayrak yarışı, olarak görüyorum.'
Önümüzdeki genel seçimlerde Kütahya Milletvekili aday adayı olmak için AKP Kütahya İl Baskanlığı görevinden ayrıldığını belirten Saraçoğlu; 'İl baskanlığı görev sürem içerisinde bizlere destek veren başta Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdogan'a milletvekillerimize, il, ilçe teskilat üyelerimize, gençlik kollarimiza, kadın kollarımıza ve tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum' dedi.
Kamil Sarçoğlu'nun istifası ile boşalan AKP Kütahya İl Başkanlığı görevini ise geçici olarak Kütahya AKP Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Mustafa Yenipazar'ın yürüteceği Saraçoğlu tarafından bildirildi.
Basın toplantısına; Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Nazlı, AKP il ve merkez ilçe teşkilat üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com