"AKP, Kütahya'ya Hazır Oy Gözüyle Bakma"

"AKP, Kütahya'ya Hazır Oy Gözüyle Bakma"
Kütahya Demokratik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında Kütahya halkının AKP'ye hiç hak etmediği miktarda oy verdiğini belirterek, AKP'nin Kütahya'yı hazır oy olarak görmekten vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Kütahya Demokratik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında Kütahya halkının AKP'ye hiç hak etmediği miktarda oy verdiğini belirterek, AKP'nin Kütahya'yı hazır oy olarak görmekten vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Kütahya Demokratik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay yaptığı basın toplantısında Kütahya halkının AKP'ye hiç hak etmediği miktarda oy verdiğini belirterek, AKP'nin Kütahya'yı hazır oy olarak görmekten vazgeçmesi gerektiğini söyledi. AKP'nin Kütahya'yı hazır lokma olarak görmeye başladığını belirten Atilay, bundan dolayı Kütahya'ya herhagi bir yatırımın yapılmadığı gibi Kütahya'nın elinde olan kamu kurumlarının da AKP eliyle tek tek satıldığını özellikle belirtti.
Cumhuriyet tarihinden bu yana devlet eliyle ve birçok zorlukla Kütahya'ya kazandırılan kamu kurumlarının AKP tarafından kolyalıkla satıldığını vurgulayan Atilay;'' AKP, halkın malını nasıl oluyor da bu kadar rahat bir biçimde elden çıkarıyor ve satıyor. Bu kurumlar halkın kurumu devletin kurumu ve bu kurumlar devletin can damarları AKP nasıl oluyor da devletin can damarlarını koparmaya çalışıyor. İşsizliği önlemek için bu kurumları satıyorsa tam tersi oluyor bu kurumlar satıldıkça işsizlik te artıyor bunu AKP'de iyi biliyor. Halkın bu oyuna gelmemesi gerekiyor'dedi.
Yine AKP'nin özelleştirme çabası içinde olduğunu belirten Atilay, Seyitömer Termik Santrali ve Tunçbilek Termik Santrali'nin satılacağı söylentilerinin Kütahyalıları son derce tedirgin ettiğini dile getirdi.
AKP bünyesinde olanların baskılardan dolayı sesini çıkaramadıklarını düşündüklerini belirten Atilay, vatandaşların özelleştirme konularına neden sesiz kaldığını anlayamadığını belirterek halkın gerçek tepkisini ortaya koyabilmesi için daha nelerini kaybetmeleri gerektiğini sordu.
Konuşmasına çarpıcı açıklamalarla devam eden Atilay:'' Demiryollarıyla by-pas edilen Kütahya hiçbir yatırım almadan bütün değerlerini satarak veya kapatarak durmuş olan üretim, sanayi ve ticaret ile işsizlik oranın Türkiye'de önlerde yer alması ile aynı zamanda işsizlikten dolayı verildiği göç ile Kütahya'nın sonu ne olacak? Kütahya'da nüfusun azaldığının en somut örneği ise Kütahya milletvekillerinin sayılarının 6'dan 5'e düşmesi değil midir?'dedi.
Atilay son olarak, devletin can damarı olan kurumların AKP tarafından satışlarının biranönce durdurulması gerektiğini söyledi.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com