AKP kütüphaneleri kapatıyor

AKP kütüphaneleri kapatıyor
CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 4+4+4 uygulamasıyla yoğunlaşan öğrenci sayısına çözüm bulmak için "okul kütüphanelerini kapatarak, bilişim sınıflarını, fen laboratuvarlarını, yabancı dil laboratuvarlarını, çok amaçlı salon
TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi Serter, yaptığı yazılı açıklamada, 4+4+4 sisteminin uygulanmasıyla okullardaki sorunların çığ gibi büyüdüğünü iddia ederek şöyle devam etti:
 
"Sadece İH okullarını açmaktan başka düşüncesi olmayan AKP diğer öğrencilerin eğitim hakkına erişimini engellemiştir. Eğitimde nitelik sorununu ortaya çıkarmıştır. 4+4+4 eğitim modeli ile okullarda öğrenci sayıları artmıştır. Sınıflar kalabalıklaşmıştır. Bu soruna hazır olmayan okullar, büyük sıkıntı içerisindedir. Yeni derslik yaparak sorunu çözmesi gereken MEB, okul kütüphaneleri, bilişim sınıflarını, fen laboratuvarlarını, yabancı dil laboratuvarlarını, çok amaçlı salonları ve depoları sınıf yaparak soruna çözüm aramaktadır.
 
Sayın bakan sık sık, okullarda öğrencilerin daha çok oyun oynayacaklarını ve sosyal etkinlik yapacaklarını söylemektedir.Öğrenciler oyun oynamayı bırakın oturacak sıra bulamayacaktır. Bu çağdışı çözüm yöntemi okullarımızdaki eğitimin niteliğini düşürecektir. Kütüphanesi olmayan okul olur mu?Fen Laboratuvarı olmayan okul olur mu?
 
MEB 4+4+4 eğitim modelini uygulamaktan vazgeçmez ise, 17 Eylül de okullarımızda büyük bir kaos yaşanacaktır."
 
Açıklamasına 1943 yılında köylerinden çekilmiş gezici kütüphane fotoğrafını da koyan Serter, "Milli Eğitim Bakanı, yukarıdaki fotoğrafa bakarsa ne demek istediğimizi daha kolay anlayacaktır. 4+4+4 Eğitim modeli ile hedeflenen nedir?" diye sordu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com