AKP Kuzey Ormanları'nı Arap milyarderlere satıyor!

AKP Kuzey Ormanları'nı Arap milyarderlere satıyor!
3. Havalimanı projesi kapsamında AKP iktidarı tarafından 'acele kamulaştırma' kararları ile topraklarına el konulan Kuzey Ormanları Köyleri'nde şimdi de petro dolar zengini Arap sermayedarları cirit atmaya başladı.

3. Havalimanı projesi için 'acele kamulaştırma' kapsamına alınarak rant alanına açılan Kuzey Ormanları Köyleri, Başbakan Erdoğan'ın 'süreci hızlandırın' talimatı üzerine Arap işadamlarının ilgi alanına dönüştü.

ERDOĞAN’DAN HIZLANDIRIN TALİMATI

Kuzey Ormanları Savunması üyesi Burcu Koç, yaklaşık bir hafta önce Ağaçlı Köyü'ne lüks araçlarla gelen Arap işadamlarının TOKİ tarafından satılan arazileri gezdiğini söyledi. Koç, "Köylere kadar gelen Arap işadamlarını köylüler şaşkınlık içerisinde izledi. Ağaçlı Köyü'nün dışındaki köylerde de benzer gelişmeler olduğunu biliyoruz" dedi.

Burcu Koç, köylülere 1928-1956 arasında verilen tapulu arazilerin doğrudan ücret dışı kamulaştırma içerisine dahil edildiğini söyledi. Köylülerin bu kararlara itirazının ardından, ocak ayının ilk günlerinde Başbakan Erdoğan'ın sürecin hızlandırılması talimatı verdiğini hatırlatan Koç, "Bakanlığın 'Acele Kamulaştırma' kararları alındığı iddia ediliyor. Proje kapsamında kamulaştırma kararlarının kapsadığı alan yaklaşık 91 milyon metrekare. Bu kadar çok alanın ne yapılacağı ise Kadir Topbaş tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı. Projenin büyük bölümünün AVM, rezidans, iş merkezi odaklı olduğu anlaşılıyor" diye konuştu. (BCK)

Yurt

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com