AKP medyası kasetleri önceden biliyor muydu?

AKP medyası kasetleri önceden biliyor muydu?
AKP -Cemaat kavgasının son perdesinde internete düşen Cemaat lideri Gülen'in ses kayıtlarının AKP'ye yakın medya tarafından önceden bildiği öne sürüldü.

AKP'nin, Cemaat ile giriştiği savaşta kendisine yakın duran medya organlarını kullandığı biliniyor.

Son olarak Fethullah Gülen'in internete sızdırılan ses kayıtlarının, henüz internete sızdırıldığı gece birkaç saat sonra Yeni Akit Gazetesi'nde manşetten verilmesi iddiayı kuvvetlendirdi.

ÖNCEDEN HABERLER VARDI İDDİASI
 
Kafaları karıştıran bir diğer nokta da ses kaydının önceki gece sızmasından birkaç gün önce Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir ve Yeni Şafak Gazetesi yazarı Cem Küçük’ün ses kaydının içeriğine dair bilgiler sunması oldu.
 
CEM KÜÇÜK KASETİN İÇERİĞİNİ ÇOK ÖNCEDEN BİLİYOR MUYDU?
 
Cem Küçük, Yeni Şafak’taki 29 Aralık 2013 tarihli köşe yazısında “Başta Turgay Ciner ve Erdoğan Demirören olmak üzere medya patronları demokrasiden yana tavır almalılar. Çift taraflı oynamak, cuntanın istediği gibi manşet atmak kimseyi kurtarmaz” diyordu.
 
Telefon görüşmesinde ise işadamı Turgay Ciner’in Cemaat'e olumlu yaklaştığı ve medya organlarında aleyhte herhangi bir haberin çıkmayacağını belirttiğine yönelik ifadeler yer alıyordu.
 
Yine Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir’in Gülen'i ziyaret eden işadamları hakkında bilgi verdiği yazısı dikkat çekti. Telefon görüşmesinde yer alan bazı bilgiler Akşam Gazetesi’nde birkaç gün önce ‘Paralel devlet banka kurtarıyor’ başlığı ile haber yapıldı.
 
TWITTER'DA DA OPERASYON VAR!
 
Fethullah Gülen’in ses kaydının internete düşmesi ile birlikte @GizliArsiv, @AKKULİS, @t_mahsusa, @WUAttack ve @esadce isimli Twitter adreslerinin Gülen'in ses kaydını yaymak için büyük çaba sarfetmesi de dikkat çekti.

(DSE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com