AKP MHP ile anlaştı

AKP MHP ile anlaştı
AKP ile MHP yerel seçimin öne alınması konusunda 30 Ağustos'ta yapılan görüşmede anlaştı. İkinci görüşme yarın saat 15.00'te TBMM'de gerçekleşecek. Teklifin ortak olarak verilebileceğini belirten MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, yerel seçim tarihinin is

AKP ile MHP yerel seçimin öne alınması konusunda 30 Ağustos'ta yapılan görüşmede anlaştı. İkinci görüşme yarın saat 15.00'te TBMM'de gerçekleşecek. Teklifin ortak olarak verilebileceğini belirten MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, yerel seçim tarihinin ise 27 Ekim 2013 olabileceğini söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de yerel seçimin erkene alınması konusunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
AKP ile 30 Ağustos'ta bir görüşme yaptıklarını ifade eden Vural, "Aslında iki tarih, 27 Ekim ve 3 Kasım (2013)olabilir denildi ama Ekim ayında olması daha uygun diye düşünüyoruz. Biz ilkesel olarak teknik çalışmamızı yaptık" dedi.

"Teklif ortak olacak mı?" sorusuna Vural, "Ortak olarak verilebileceğini düşünüyoruz. Biz seçimlere hazırız" dedi.
AKP ile yarın saat 15.00'te biraraya geleceklerine işaret eden Vural, "Tarih konusunda bir anlaşma var mı?" sorusuna da, "27 Ekim olabilir" dedi.

"AKP'den bir tarih önerisi geldi mi?" sorusuna Vural, "Hayır biz konuştuk bunları. Tercihimiz iki tarih olabilir diye düşündük ya Ekim'in sonu ya da Kasım'ın başı ama Ekim'de olması daha uygun Kasım şartlarına gitmesin istedik" yanıtını verdi.

"AKP ile bugün mü görüştünüz?" sorusuna ise Vural, "30 Ağustos'ta görüşmüştük. Bugün görüşme olmadı. Yarın 15.00'te görüşeceğiz" dedi.

Vural, "İnşallah dokunulmazlık konusunda böyle güzel bir uzlaşma olur" diye de kaydetti.

"Başbakan'ın bu konuda bir açıklaması vardı dokunulmazlıklarla ilgili" sözüne de Vural, "MHP'nin önerisine yaklaşmasını olumlu buluyorum ama o konuda bir görüşmemiz olmadı, dokunulmazlıkların anayasa çerçevesinde kaldırılması konusunda. Halen çağrımıza cevap bekliyoruz" dedi.

"İzmir'de Binali Bey'in şansını nasıl görüyorsunuz?" sorusuna ise Vural, "Binali'yi mi, oradan üç sıfır attık biliyorsunuz biz, Ali kaldı. Pek şans tanımıyorum" dedi.

Edinilen bilgiye göre 2014'ye yapılması gereken yerel seçimin 27 Ekim 2013 Pazar günü yapılması için Anayasa'ya geçici madde eklenmesi için ortak teklif verilecek. (BCK)


 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com