AKP milli irade kavramını çarpıtıyor

AKP milli irade kavramını çarpıtıyor
Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılması, artan terör saldırıları, meclisin olağanüstü toplanamaması gibi gündeme dair konuların konuşulduğu programda Haluk Koç, CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı.
CHP sözcüsü Haluk Koç CNN Türk'te Ankara Günlüğü programına konuk oldu.
 
Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılması, artan terör saldırıları, meclisin olağanüstü toplanamaması gibi gündeme dair konuların konuşulduğu programda Haluk Koç, CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı.
 
İşte Haluk Koç'un konuşmasından satır başları:
 
-Başbakan'ın herşey kontrolümüz altında dediği zamanda bir milletvekilinin seçim bölgesinde terör örgütü tarafından kaçırılması manidar.
 
-Hüseyin Aygün, kendine has fikirleri olan ve CHP'de siyaset yapmayı kabul etmiş bir arkadaşımız.
 
-Aygün'ün PKK hakkındaki düşüncelerini söylemlerini biliyoruz. PKK'ın kanlı bir örgüt olduğunu söylediğini, seçim sürecinde çalışmalarını sabote ettiğini biliyoruz.
 
-Hüseyin'in bu olaydaki yaklaşımı insani hassasiyetten geliyor.
 
-CHP bir kurumdur. Genel Başkanın grup toplantısında yaptığı konuşma neyse CHP'yi o konuşma bağlar.
 
-Genç çocuklar sürecin kötü yönetilmesinden PKK'nın insan kaynağını oluşturuyorlar.
 
-PKK'nın elindeki yurttaşların serbest bırakılması için elimizden geleni yapacağız.
 
-Siyasetçiler oalrak öfke dilini ötelememiz gerekiyor. Bilhassa da Başbakan'ın bunu yapması gerekiyor. Ulususal çıkarlar konusunda ortak bir paydada buluşmamız gerekiyor.
 
-AKP iş başına geldiğinden beri terörü çok hafife aldı.
 
-Şamil Tayyar komplo teorisi geliştirmeye alışkın biri.O'nun görevi komplo teorileri ile insanların kimlikleri üzerinden yorumlar yaparak prim yapmak. Ergenekon sürecinden de Şamil Tayyarı iyi hatırlıyoruz.
 
-Hüseyin Aygün'le aynı fikirleri paylaşan bir siyasetçi değilim. CHP, AKP karanlığına karşı tüm farklı sesleri bir arada tutmak durumundadır.
 
- CHP her zaman için değişim içerisinde olmuştur. Yeni CHP'den anlaşılması gereken özünü inkar eden bir CHP olmamalıdır.
 
-Hüseyin Aygün'le Kılıçdaroğlu görüşüp olayları birinci ağızdan dinleyecek.
 
- Aygün'ün eleştirilecek sözleri var. Ama bu travmatik olayı yaşayan bir insanı yargısız infaz yaparak cezalandırmamak gerekir.
 
-Aygün'ün annesi- babası , eşi, çocukları Tunceli'de yaşamlarını devam ettirecek. Kimse bunları düşünmeden herkes sırça köşkünden eleştirilerde bulunuyor.
 
-Hüseyin, seçim bölgeseinde PKK baskılarına karşı dik duran, mücadele veren bir arkadaşımız.Kimse arkadaşımıza çamur atmayya çalışmasın.
 
-PKK Tunceli'de CHP'ye karşı alan kaybetti. 
 
-Toplumsal muhalefeti CHP çatısında toplayıp AKP'den kurtulmak gerekiyor.
 
-Suriye ile ilgili bizim tespitlerimiz var.Biz bunları mecliste konuşmak istiyoruz. AKP milli irade kavramını çarpıtıyor. Bir kendini Milli irade zannediyor AKP. Bizim de milli iradenin bir parçası olduğumuzu unutuyorlar.
 
-Kürt halkının PKK baskısından kurtarılması gerekiyor.PKK, Türkiye'yi kardeş kavgasına sürüklüyor.
 
-Siz Suriye'ye rejim avcılığına gidiyorsunuz, sizin eviniz camdan olduğu halde komşunun damına taş atıyorsunuz.
 
-PKK, CHP ile uğraşıyor. PKK'ya akrşı bizim tavrımız açık ve net. Kürt yurtaşlarımızın PKK tehdidi ve şantajından çıkması gerekiyor.
 
-Silaha ve tehdide boyun eğmeyen siyaset kurumu Kürt meselesini milli iradenin yansıması olan yerde, Meclis'te konuşmalıdır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com