AKP MİTİNGLERİ

AKP MİTİNGLERİ
Üç-beş çapulcunun eylemine Hükümet mitingle cevap verir mi? Başbakan bununla neyi kanıtlamak istiyor. “Milyonları toplarım” demişti. Onu mu kanıtlayacak? Bu davranışın bir başka adı da vardır: “Ele verir talkını, kendi yutar salkımı” derler.

Evrensel ERDOĞAN | SANSURSUZHABER.COM

Dün Başbakan Gezi Parkı olayları ilgili olarak aslında herhangi bir grubu temsil etmeyen on bir kişi ile görüştü. Neler görüşüldüğünü televizyonda Hüseyin ÇELİK‘ten dinledim. Başbakan  eyleme katılanların evlerine dönmesini istemiş ve bu arada ”Gerekirse  Gezi Parkı ile ilgili olarak referanduma gideriz" demiş.  Bu sözleri duyunca şaşırdım. 11 yıldır bu ülkede Başbakanlık yapan bir kişi referandumun niçin, neden ve nasıl yapılacağını bilmiyor olabilir miydi? Her ne ise uzatmayalım. Belediyenin yetkisindeki bir inşaat için parlamentodan referandum kararı alınamaz. Belediye özel olarak sandık da koyarak bir kamu oyu araştırması yaptırabilir.

Umarım dünkü toplantılardan sonra ülkede yaşanan gerilim sona erer. Eğer doğru algılanmışsa gereken mesaj verilmiştir. Olayların devam  etmesi ile ülke çok kan kaybeder. Hiç aklıma bile getirmek istemiyorum. Yaşanan gerginlik ve uzlaşma kültüründen uzak zıtlaşma  ülkeyi bir iç savaşın eşiğine bile getirebilir.

Başbakan önceki gün eylemcilere seslenerek "Evlerinize dönün." dedi ve onların gözlerinden öpmeyi de ihmal etmedi. Dün ise temsilcileri kabul etmeden önce İç İşleri Bakanı’na  24 saat içinde  eylemlerin sona erdirilmesi talimatı verdiği duyuruldu. Eğer Gezi Parkında eylem daha önceki metotlarla sona erdirilecek olursa o zaman  çok kötü sonuçlara  şimdiden hazır olmalıyız.

Başbakan Ankara‘da yaptığı otobüs konuşmalarında halkı Cumartesi günü Sincan’da , Pazar günü de İstanbul ‘da yapılacak mitinglere davet etti. Dün gece de Hüseyin ÇELİK bu mitinglerin yapılacağını söyledi. Eğer bu mitingler yapılırsa bunun adı sadece akıl tutulması olur. Sen eylemcilere eve dönün diyeceksin. Sokakları  boşaltacaksın. Gösteri yapmak da benim hakkım diyerek  yandaşlarını sokağa dökeceksin.

'Üç-beş çapulcu'nun eylemine Hükümet mitingle cevap verir mi? Başbakan bununla neyi kanıtlamak istiyor. “Milyonları toplarım” demişti. Onu mu kanıtlayacak?  Bu davranışın bir başka adı da vardır: “Ele verir talkını, kendi yutar salkımı” derler. Yoksa dış dünyaya karşı “ Bakın halk benim arkamda “ mesajını mı verecek ? Gezi Parkı eylemlerine  illegal örgüt mensuplarının provoke etmek için katıldıkları söylenirken bu örgütlerin her türlü kalabalığı eylemleri için fırsat saydığı bilinmiyor mu? Ya bu mitinglere bu kişiler katılır ve halkı galeyana getirirlerse ve o kalabalıktan bazıları  Yeşilköy’deki gibi “İzin ver gidelim. Taksim’i ezelim.” diyerek Taksim’e yürürse bunun hesabını kim verebilir. Çok açık söylüyorum. Bugün gelinen noktada şayet dediğinden pek dönmeyen Başbakan bu mitingleri yapmaya kalkarsa bu millet onu baş provokatör  ilan eder ve yaşadığı sürece bu unvanından  kurtulamaz . Bakalım göreceğiz.

Evrensel ERDOĞAN | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com