AKP ne yaparsa yapsın halk yolsuzlukları duyacak

AKP ne yaparsa yapsın halk yolsuzlukları duyacak
Radikal yazarı Cengiz Çandar AKP'nin yaptığı yolsuzlukların üzerini örtmek için çıkardığı internet yasasını eleştirdi.

Cengiz Çandar Radikal gazetesindeki köşesinde hükümetin 'Paralel devlet', vs. söylemi ile yolsuzlukların üzerini kapatamayınca özgürlükleri sınırladığını savunda.

Çandar AKP ne yaparsa yapsın yapılan yolsuzlukların bir şekilde halkın duyucağını ve üzerinin örtülemeyececiği belirti

İşte Cengiz Çandar Radikal gazetesindeki yazısının ilgili bölümü;

Haramzadeler sitesinin mütemadiyen kapatılmasına rağmen, tekrar toprak altından çıkıp yanan metan gazı gibi ‘yolsuzlukları ortaya çıkartan ve ‘kanıtlayan’ tapeleri yayımlamak üzere yine bir yolunu bulup internet ortamına girmesi de böyle bir şey.

Radikal’in internet sitesinin, Haramzadeler ve başka kaynaklara dayanarak ‘4 saat içinde kendiliğinden ortadan kalkacak’ haberler yayımlaması ve Haramzadeler’in izleyici oranından çok daha geniş bir izleyici kitlesiyle, ‘bilgi’yi yayması da böyle bir şey.

Bunlara bir de geçen hafta olduğu gibi, dün de grup toplantısında ‘Alo Fatih’ tapesi dinlettiren ana muhalefet lideri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ekleyin; Tayyip Erdoğan’ın medyaya ve ‘ifade özgürlüğü’ne nasıl müdahale ettiğini ve Habertürk’e yerleştirdiği ‘siyasi komiser’i ‘Alo Fatih’in onun sesi karşısında ‘Buyrun Efendim’li, ‘Anladım Efendim’li ‘emir eri’ halini, milyonlarca kişi, ister istemez, duyacak, öğrenecek.

‘Yolsuzluk’ öyle bir ‘balçık’ ve siyasi iktidarınızın ‘güneşi’ni onunla sıvayamazsınız. Zira, ‘yolsuzluk’ bir siyasi iktidarı mahvedecek en büyük felakettir, bir kere ortaya çıktı mı, iktidarınız dikiş tutmaz. Ne yapsanız tutturamazsınız.(MUE)

Yazının tamamı Radikal gazetesinde...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com