AKP, o hastanede işçilerin tedavileri için bunu yapmadı

AKP, o hastanede işçilerin tedavileri için bunu yapmadı
İşçi cenazelerini kavun depolarında saklayan AKP, o hastanede işçilerin tedavileri için bunu yapmadı!

 Manisa’nın Soma ilçesinde bulunan maden ocağında meydana gelen faciada resmi rakamlara göre hayatını kaybeden kişi sayısı 200'ü geçti.

Yaralı kurtulan işçiler Soma Devlet Hastanesi'nde yanık tedavi ünitesi olmadığı için başka hastanelere nakledildi. Hayatını kaybeden işçilerin cenazeleri ise Kırkağaç’ta bulunan kavun soğuk hava deposuna getiriliyor.

YANIK TEDAVİ ÜNİTESİ KURULSUN DENİLDİ, DİKKATE ALINMADI

2013 yılında Soma’da 5 bin iş kazası medyana gelen Soma'daki devlet hastanesinde yanık ünitesinin kurulması için defalarca taleplerde bulunulduğu ortaya çıktı.

Son olarak MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, bundan 20 gün önce "Soma’da yanık ünitesi kurulması konusunu TBMM’de defalarca gündeme getirdim" diyerek ilgisizliğe isyan etmişti.

“Türkiye, iş kazalarında Avrupa’da birinci, dünyada üçüncü sıradadır. Türkiye’de 2002-2013 yılları arasında toplam 880 bin iş kazası yaşanmış, bu kazalarda 13.442 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Soma’da yaklaşık 15 bin kişi madenlerde çalışmaktadır." diyen Akçay, maden kazalarının birçoğunda yanık yaraları oluştuğunu hatırlatarak şöyle devam etmişti:

"Soma’da yanık ünitesi olmadığı için başka illere sevk edilen yaralıların çoğu sevk esnasında hayatını kaybetmektedir. Son olarak Soma’da özel sektöre bağlı bir maden ocağında sabah saat 04.00 sıralarında meydana gelen kazada bir işçimiz yaralanmıştır. Vücudunun çeşitli yerlerinde yanık olan işçimiz Soma Devlet Hastanesine kaldırılmış ancak burada yanık ünitesi olmadığı için kazadan yaklaşık 8 saat bekletildikten sonra saat 12.00’da Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi merkezine nakledilmiştir. Soma’da yanık ünitesi kurulması konusunu TBMM’de defalarca gündeme getirdim"

Ancak Akçay'ın talebi görmezlikten gelindi ve acıların bir kat daha artmasına neden oldu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com