'AKP ODTÜ gibi Anıtkabir'i de talan edecek'

'AKP ODTÜ gibi Anıtkabir'i de talan edecek'
'AKP ODTÜ gibi Anıtkabir'i de talan edecek' diyen Türkkan, Erdoğan'ı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a zor sorular sordu.
MHP Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan son zamanlarda sıkça dile getirilen 'Anıtkabir, arazisinin fazla olduğu, AKP'nin Rasat Tepe’de yeni bir proje geliştirerek bu alanı küçültmeyi hedeflediği' yönünde çıkan haberleri Meclis'e taşıyarak Başbakan Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yanıtlaması istemiyle ayrı ayrı soru önergesi verdi. 
 
Türkkan verdiği soru önergesinde 
 
"AKP İktidarı’nın yeni hedefinin Anıtkabir olduğu iddia edilmekte, bu arazinin fazla ve büyük olduğunun düşünüldüğü dile getirilmektedir. Anıtkabir arazisinde çok fazla ve gereksiz ağaç olduğunun söylendiği de iddialar arasında yer almaktadır. Anıtkabir arazisinde yeni bir projenin yaşama geçirilmesi planlanmaktadır.
 
-Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı olan Anıtkabir’in arazisinin fazla ve büyük olduğunun düşünüldüğü iddiası doğru mudur?
 
-Anıtkabir arazisinde yer alan ağaçların çok fazla ve gereksiz olduğu mu düşünülmektedir?
 
-Anıtkabir ile ilgili yeni bir projenin yaşama geçirilmesinin planlandığı doğru mudur, eğer doğru ise yeni proje nasıl olacaktır, neden böyle bir projeye ihtiyaç duyulmuştur?
 
-Anıtkabir ile ilgili yeni projeye göre buradaki arazinin küçültülmesi düşünülmekte midir, böyle bir planınız var mıdır, var ise bu nasıl gerçekleştirilecektir?
 
-Anıtkabir arazisinde de ODTÜ arazisinde yapıldığı gibi ağaçlar kesilerek bu araziye farklı bir yapı inşa edilmesi mi düşünülmektedir?" ifadelerine yer verdi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com