"AKP, Özelleştirme Adı Altında Türkiye'yi Satıyor"

"AKP, Özelleştirme Adı Altında Türkiye'yi Satıyor"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz 8 yıl içinde Türkiye'nin birçok önemli değerinin AKP tarafından dış ülkelere satıldığını vurgulayarak, halkın AKP oyunlarına karşı uyanık olması gerektiğini vurguladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz 8 yıl içinde Türkiye'nin birçok önemli değerinin AKP tarafından dış ülkelere satıldığını vurgulayarak, halkın AKP oyunlarına karşı uyanık olması gerektiğini vurguladı.
MHP Kütaya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz Türkiye'deki değerlerin ve çok önemli stratjik öneme sahip olan yerlerin AKP tarafından bir bir elden çıkarıldığını vurgulayarak Türk Milletinin bu duruma sesiz kalmamasını istedi.
'AKP'NİN YABANCILARA SATTIĞI ŞİRKETLERİMİZ'
Türkiye'deki şirketlerin AKP tarafından dış ülkelere satıldığını vurgulayan Kurnaz şirketlierin hangi ülkelere satıldığını ise şöyle sıraladı:
'Türk Telekom, Araplar'a,. Telsim İngilizlere, Kuşadası Limanı İsraillilere, İzmir Limanı Hong Kong'a, Araç muayene işi Almanlara, Başak Sigorta Fransızlara, Adabank Kuveytlilere, Tekel'in rakı bölümü Amerikalılara, Finansbank Yunanlılara, Oyakbank Hollandalılara, Denizbank Belçikalılar'a, Türkiye Finans Bank Kuveytlilere, Dışbank Hollandalılar'a, Şekerbank'ın yarısı Kazaklara, Turkcell'in yarısı Finlandiya ve Ruslara son olarakda Enerji sanayisinin yarısı Avusturyalılara satıldı. Soruyorum bu değerlerimiz neden satılıyor. Mondros Ateşkes Antlaşmasında bile bu kadar değerimizi kaybetmedik. Sevr Antlaşmasında bile bu tür yabancı oyunlara gelmedik AKP ülkenin altına dinamit yerleştiriyor sonra kendisi ortadan kayolma planları yapıyor.'
'80 YILDA BİRİKTİRDİĞİMİZİ AKP 8 YILDA SATTI'
80 yıldan beri Türkiye'de oluşturulan değerlerin AKP tarafından sat kurtul politikasıyla elden çıkarıldığını vurgulayan Kurnaz vatandaşların neden bu duruma sesiz kaldığını anlayamadığı vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:
'80 yıldır yapılamayanı değil, 80 yıldır yapılan herşeyi 8 yılda yarıdan fazlasını yabancı şirketlere satıp, 'Ekonomi düzeldi. Kişi başına düşen milli gelir arttı' sözleriyle, halkı kandırmayı AKP çok iyi biliyor. Benim anlmadığım her şey bu kadar net iken işsizlik ve yoksulluk bu kadar artmışken halk neden hala AKP oyunlarına kanıyor. Biz bu ülkeyi çok zor şartlarda kurduk. Ancak AKP çok kolay bir şekilde ülkeyi elden çıkarma peşinde. Atatürk döneminde tek bir devlet kurumu özelleştirilmezken şimdi neden AKP her şeyimizi özelleştirme adı altında yabancılara satıyor?'
'AKP DEVLETİMİZİN ELİNDE BİR ŞEY BIRAKMADI'
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin elinde sadece birkaç limanın kaldığını vurgulayan Kurnaz,
AKP'nin zarar eden ya da kağıt üstünde zarar ediyormuş gibi gösterilen kurumlarını satarak çözüm üretmeye çalıştığını ancak bu çözümlerin birer oyundan ibaret olduğunu savundu.
Devletin hiçbir kurumunun zarar etmediğini savunan Kurnaz konuşmasında çok çarpıcı örneklere yer vererek konuşmasını şöyle sürdürdü:
'PETKİM zarar eden bir kuruluş muydu? TÜPRAŞ zarar mı ediyordu? Tekel, Mersin Limanı, İskenderun Limanı, Çeşme Limanı, İskenderun Demir-Çelik Fabrikası, Şeker fabrikaları zarar eden kuruluşlar mıydı?' şeklinde AKP'nin halka hesap vermesini istedi. AKP'nin halka hesap verecek kadar dürüst bir parti olmadığını vurgulayan Kurnaz, halkın AKP'den er yada geç hesap soracağını da sözlerine ekledi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com