AKP 'Palalı'ya sahip çıktı!

AKP 'Palalı'ya sahip çıktı!
Yurt Gazetesi'nin karikatüristi Serdar Günbilen'e AKP tarafından 30 bin TL'lik tazminat davası açtı.

Taksim Gezi Parkı olayları esnasında elinde pala ile etrafa dehşet saçan ve insanları yaralayan saldırganı hemen herkes hatırlayacaktır. O günlerde gündeme bomba gibi düşmüştü bu olay. AKP hükümeti saldırgana hiçbir ceza vermemiş, daha sonra gelen yoğun tepkiler üzerine mahkeme kararı ile hapis cezasına çaptırılan saldırgan Fas'a kaçmıştı.

Yurt Gazetesi palalı üzerine bir çok karikatür çizdi. Ancak AKP palalı saldırgana sahip çıkarak karikatürist Serdar Günbilen'e 30 bin TL'lik tazminat davası açtı.

AKP Genel Başkanlığı, Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde Yurt gazetesi sahibi Durdu Özbolat ve karikatürist Serdar Günbilen'e dava açtı.

Günbilen'in 8 Temmuz 2013'te yayınlanan ve üzerinde “AKP'den orantısız zeka atakları: sopalı adam'dan sonra satırlı adam” yazan karikatürü dava konusu olurken, 30 bin TL manevi tazminat talep edildi.

AKP dava dilekçesinde Günbilen'in karikatürü için “Dava konusu karikatür haksız ve hukuka aykırı ağır bir saldırıdır” ifadelerine yer verildi. Karikatürün yer aldığı yayının ise basın özgürlüğü ve hoşgörü sınırlarını aştığı belirtildi. (AAE)

İşte dava konusu olan o karikatür:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com