“AKP, PKK ve BDP işbirliği içinde”

“AKP, PKK ve BDP işbirliği içinde”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, İmralı'ya Abdullah Öcalan ile görüşmeye gidecek üç kişinin de Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi olmasının manidar olduğunu söyledi.

Partisinin yarın gerçekleştirilecek olan il danışma toplantısına katılmak için Afyonkarahisar’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz ve partililerle bir araya gelen Süheyl Batum, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
Türkiye’nin yaklaşık 10 günden bu yana gerçek gündeminin dışında İmralı’ya gidecek heyette kimler olacak, kimler olmayacak konusu olduğu kaydeden Batum, “Türkiye 10 gündür beridir bir tek şeye kilitlendi. İmralı’ya terörist başına kim gidecek? Abdullah Öcalan kime izin verecek? Büyükşehir Yasası, köylünün durumu, hayvancılık ve sanayi yok. Peki neyi konuşuyoruz? Abdullah Öcalan kime izin verecek, kime izin vermeyecek. Ankara’da bir şeyi net bir şekilde görüyoruz ve bu bir gerçek. Bugün çok kızacak, hayır diyecekler ve Başbakan da çok kızacak ama bugün Ankara’da AKP, PKK ve BDP net bir işbirliği içerisinde değil protokolü belli olan bir koalisyon kurmuş durumdalar" dedi.
 
'Dikkat edin hiçbir şey tesadüf değil' diyen Batum, sözlerini şöyle sürdürdü: "Anayasa uzlaşı komisyonuna BDP üç üye verdi. Altan Tan, Sırrı Süreyya Önder ve Ayla Akat. PKK ile görüşmeye bugüne kadar 5 kişi gitti. Bunların kaçı anayasa uzlaşı komisyonunda 3’ü. Neredeyse tamamı anayasa uzlaşı komisyonunda, peki bu tesadüf mü?“ (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com