AKP rozetini çıkardı, Türk Bayrağını taktı, AKP'yi bombaladı!

AKP rozetini çıkardı, Türk Bayrağını taktı, AKP'yi bombaladı!
Çözüm sürecinde, Gezi Parkı eylemlerinde, son olarak da dersanelerin kapatılması için yapılan çalışmlarda Başbakan Erdoğan'a kazan kaldırdı.
AKP'de şu günlerde Cemaat çatlağı gittikçe büyüyor. AKP'li birçok milletvekili dersanelerin kapanmaması yönünde görüşlerini dile getirirken, AKP'nin birçok politikasında muhalif duran çözüm sürecini, Gezi parkı olaylarını, dersanlerin kapatılması konusunda Erdoğan'a kazan kaldıran AKP Kütahya milletvekili İdris Bal AKP Disiplin Kurulu'na kesin ihraç istemiyle gönderildi.
 
Erdoğan, İdris Bal için çaok ağır ifadeler kullanarak "Şimdi bir kişi eğer siyaset yapıyorsa bunu yapma kararını verdiği zaman siyaset yapmayı arzu ettiği partinin politikalarını kabul ederek o partiden aday olmayı kabul eder. Aday olduktan sonra da partinin iç disiplinine uymak zorundadır. Eğer kendine çok güveniyorsan gidersin bağımsız milletvekili olursun. Bu arkadaşımız maalesef partinin kendi iç disiplinine riayet etmediği için ilgili arkadaşlarımız mutabakata vardılar ve konuyu bana da rapor ettiler. Arkadaşlarımızın bu teklifini kabul ettim ve disipline havale edildi." dedi.
 
İdris Bal ise Erdoğan'ın bu açıklmasından sonra CNN Turk'e konuk oldu. İdris Bal'ın cekerinin yakasındaki AKP rozetini çıkardığı yerine Türk Bayrağı takdığı dikkatlerden kaçmadı. Bal CNN Turk'deki konuşmasında "Düşüncelerimi ülkemin yararına söylediğim ve ortaya koyduğum için bir karalama kampanyası başlatıldı aleyhime. Özellikle sosyal medyada, birileri beni takip etti. Odamın kapısının fotoğrafları bile çekildi, neredesin nereye gidiyorsun diyerek tahrik edildim. Bu adam küfür etmiyor, saygısızlık yapmıyor. Bir delil olmadan konuşmamak gerekiyor. Hiçbir delil yokken, karalama anlamında oradaki bilgiyi sızdırdı dediler. Benimle hiçbir alakası yoktur. Twitter üzerinden de inandığım kutsal değerler üzerine söz verdim. Bu iddiaları ortaya atanlara hodri meydan diyorum, kanıtlayın.
 
İstifa konusunda henüz değerlendiriyorum bir karara varamadım, düşünüyorum. Bazı dönemler Sayın Başbakan'dan randevu talep ettim, kendi çalışmalarını ilettim. Kendisinin yoğunluğu nedeniyle bu talep kabul edilmedi. Ben hiç kimseye kırgın değilim. Benim yaptığım çalışmalar ne kimseyi övmek ne de kimseyi yermek için değildir. Ben milletimin çıkarları için çabalıyorum" ifadelerini kullandı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com