AKP saltanatını İstanbul ve Ankara yıkacak!

AKP saltanatını İstanbul ve Ankara yıkacak!
2014 Yerel Seçimleri genel seçimlerin provası olacak!
2014 Yerel Seçimleri yaklaştıkça Ankara Kulisleri daha da hareketleniyor. Şeker Bayramı bile Ankara Kulislerinin hararetini düşürebilmiş değil. Yerel Seçimlerde aday adaylığı sürecinde yoğun ilgiyle karşılaşan CHP diğer partilere göre daha hareketli.

CHP'nin aday adayları halka inerek projelerini açıklamaya başladı bile. Aday adayları arasında da tatlı bir rekabet var. Genel Merkez ise aday adaylarının çokluğu ve hepsinin çalışkan isimler olmasından ötürü biraz dertli. Aday adayları arasından seçim yapmak Genel Merkez için bu sene biraz daha zor geçecek gibi gözüküyor.

AKP saltanatını İstanbul ve Ankara bitirecek!

İzmir ve Mersin'de güçlü olan CHP Ankara ve İstanbul'u da alarak genel seçimler önce AKP'ye büyük bir darbe indirmek istiyor. CHP Genel Merkezi'nin Ankara ve İstanbul için masasında birçok isim bulunurken kulislerde de birbirinden ilginç iddialar ye alıyor. CHP'nin 2009 Yerel Seçimlerinde MHP'den aday oaln Mansur Yavaş'ı Ankara'dan aday göstereceği iddia edilmişti. Ankara için birçok CHP milletvekilinin de ismi sık sık gündeme geliyor.

O isim CHP'den Ankara adayı!

6 yıldır süren Ergenekon Davası'ndan 5 Ağustos günü tahliye olan CHP Zonguldak milletvekili Mehmet Haberal'ın Ankara'dan aday oalcağı iddiaları bugün kulislerde yankılandı. Haberal tahliyesinin ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu  bir görüşme gerçekleştirmişti.

İstanbul adayı Sarıgül!

CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı içinde birçok isim gündemde. İBB adaylığı içinde birçok CHP'li vekilin ismi de geçiyor. Ankara Kulislerindeki söylentilere göre CHP'nin İstanbul adayının Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül olduğu belirtiliyor.

Hatta Sarıgül için tarih verenler bile var. 1 Eylül'de partiye geçeceği 9 Eylül'de de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayacağı söyleniyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun da Sarıgül'ü desteklediği gelen bilgiler arasında. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com