AKP sata sata bitiremedi!

AKP sata sata bitiremedi!
AKP Hükümeti milletin malını satmaya devam ediyor.
AKP HÜkümeti döneminde devletin kar yapan kurumları da dahil bir çok millet malı özelleştirildi. AKP Hükümeti bugün yayınlanan resmi gazetede Kemerköy ve Yeniköy termik santralleri ile Kemerköy Liman Sahası, Çatalağzı ve Yatağan termik santrallerini özelleştireceğini duyurdu.
 
Özelleştirme İdaresi Başkanlığının konuya ilişkin duyurusu, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanırken şu ifadeler yer aldı:  söz konusu özelleştirme ihaleleri, kapalı zarf içerisinde teklif ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ise ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.
 
Kemerköy ve Yeniköy termik santralleri ile Kemerköy Liman Sahası ihalesi, Çatalağzı ve Yatağan termik santralleri ihaleleri için teklifler ayrı ayrı verilecek.
 
Katılımcıların, tekliflerini Kemerköy ve Yeniköy termik santralleri ile Kemerköy Liman Sahası için en geç 24 Ocak 2014, Çatalağzı Termik Santrali için en geç 5 Şubat 2014, Yatağan Termik Santrali için en geç 10 Şubat 2014′e kadar teslim etmeleri gerekiyor.
 
Söz konusu ihalelerde geçici teminat tutarları ise Kemerköy ve Yeniköy termik santralleri ile Kemerköy Liman Sahası için 60 milyon dolar, Çatalağzı Termik Santrali için 10 milyon dolar ve Yatağan Termik Santrali için de 30 milyon dolar olarak belirlendi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com