AKP seçim kampanyasını başlattı!

AKP seçim kampanyasını başlattı!
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik şafak vakti yapılan operasyon kapsamında 23 belediye çalışanı göz altına alınmış 7'si serbest bırakılmıştı.

Şafak vakti Eskişehir Belediyesi'ne yönelik yapılan bu operasyonda gerekçe olarak  ise 2006 yılında yapılan 'yolsuzluk' iddiaları gösterilmişti.Savoza Park, Kent Park ve Porsuk Çayı projelerinde yüklü miktarda harcama yapıldığını öne sürülmüştü.Olayı  incelediğimizde aslında bu  operasyonun altında başka nedenler olduğunu görmek hiç de zor değil.Yaklaşan yerel seçimlere yönelik bir kampanya olduğu apaçık ortada...

"BENİMLE UĞRAŞIYORLAR"

İlk tepki olarak "Benimle uğraşıyorlar" diyen Yılmaz Büyükerşen ifadesinin ardından  belediye önünde kendisini bekleyen kalabalığa açıklama yaptı.Kendisini kalabalık polis grubunun kayıda aldığını gören Büyükerşen “Karşıdaki polis kamerası buraya öne gelirse daha rahat çeker. Polis arkadaşım görevini yapıyorsun galiba, daha iyi çekebilmek için yanımıza gel” diyerek polise tepkisini gösterdi.

"YAŞANANLARA ŞAŞIRMADIK"

Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan,Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan operasyona tepki göstererek, yapılanlara çok şaşırmadıklarını söyledi. Bayraktutan, "Türkiye'nin her tarafından CHP'ye yöneltilen operasyonlardan biri şimdi Eskişehir'de gerçekleşti. Belediye Başkanımız hem CHP'nin hem de Eskişehir'in yüz akıdır. Operasyonun doğru olmadığını, yanlış olduğunu, hangi kişilerin arkasında olduğunu kamuoyu görecektir." diye konuştu. Heyet daha sonra Başkan Yılmaz Büyükerşen ile görüşmek üzere Büyükşehir Belediyesi'ne geçti.

TARAFTARLAR DA UNUTMADI!

Eskişehirspor-Orduspor karşılaşmasının ilk dakikalarında taraftarlar açtıkları pankartla Yılmaz Büyükerşen'e moral verdi.Tribünlerd oturan Büyükerşen ayağa kalakrak taraftarlar tarafından uzun süre alkışlandı.

"AKP SEÇİM KAMPANYASINI BAŞLATTI"

Yaşanan bu olaylardan sonra ilk kez açıklama yapan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup taoplantısında sert ifadelerle olayı kınadı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun operasyonla ilgili söyledikleri...
 
CHP hiçbir zaman demokrasi dışı bir söylemin arkasından gitmez. Devlet siyasal iktidarı ele geçirerek yönetilmez. AKP seçim kampanyasını başlattı. Eskişehir belediyesine yönelik operasyonla kampanyayı başlattı.
 
Sen o operasyonu yaparak bizim gözümüzü korkutacağını mı sanıyorsun! Kimsenin korkusu olmasın buradan Eskişehir'e yürekten sevgilerimizi ve saygılarımızı gönderiyoruz. Eskişehir çağdaşlığı uygarlığı getirdi. Yeni üniversitelerin altına imza attı. Siz ne yapıyorsunuz CHP'ye karşı seçim kampanyanıza Eskişehir'den başlıyorsunuz. O operasyonu başlatan savcı savcı değildir. AKP'nin memurudur. Bir savcı kendisini memur durumuna düşürüyorsa zaten orada adalet bitmiştir.
 
Oradaki belediye çalışanlarını nasıl itibarsızlaştırırız nasıl seçimi alırız bunu ortaya koymak istiyorlar. İzmir'de yaptıklarını tekrar yapmak istiyorlar. İzmir'de geri tepti, Eskişehir'de de geri tepecek...
 
Biz soruşturma yapılmasını eleştirmiyoruz neden sabahın köründe baskın yapıyorsun öyle bir şey içindelerki sabahın köründe basıyorlar ama önceden de medyaya haber veriyorlar. Siz iktidar olmayı devleti ele geçirmek olarak görüyorsanız işte bu sonuçlarla karşı karşıya kalırsınız.

"ESKİŞEHİR'E GİDİYORUM"
 

Devlet adalet kavramının içinin boşaltılmaması için vardır ama siz bunları yapmazsanız orada sizin karşınıza CHP çıkacaktır. "Hayır siz istediğinizi yapamazsınız!" Yarın Eskişehir'e gideceğim belediye başkanını ziyaret edeceğim. Haysiyet cellatlarına izin vermeyeceğiz biz. Demokrasi ve insan haklarına evet baskı ve zulüme hep beraber hayır diyeceğiz. Keyfiliğe izin vermeyeceğiz.
 
Eskişehir halkı büyükşehir belediyesinin yaptığı hizmetlerin arkasındadır. Büyükerşen'e sonuna kadar sahip çıkmışlardır. Hepsine buradan teşekkür ediyorum. (VIO)Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com