AKP silahlı örgüt kurdu!

AKP silahlı örgüt kurdu!
AKP JİTEM gibi silahlı örgüt kurdu, Suriye'de savaşıyor.

Adana'da 3 TIR'ın Cumhuriyet Savcıları tarafından durdurulmasından sonra TIR'ların MİT'e ait olduğu içerisinde silah ve mühimmat bulunduğu, Suriye'de Muhaliflere gittiği öğrenilmişti. Konuyla alakalı yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. AKP'nin JİTEM vari bir silahlı örgüt krduğu, Örgüte 'Hilal Timi' isminin verildiği gelen bilgiler arasında. Hilal Timi'i MİT ile çalışırken TİM'e mensup olanların hepsinde MİT kimliği olduğu belirtiliyor.

SORUMLUSU ESKİ JİTEM'Cİ

Sorumluluğunu eski JİTEM'cilerden Metin Canikli’nin üstlendiği HİLAL timinin ağırlıklı olarak Suriye sahasında görev yaptıkları, Suriye'deki küresel İslamcı terör çetelerine eğitim verdikleri ve silah sevkıyat işini organize ettikleri belirtiliyor.

 SEVKIYAT AMBULANS VE KATIRLA
 
Adana'da savcılık talimatıyla çevrilen TIR'ların daha sonra yoluna devam ederek Reyhanlı’ya ulaştığı, buradan ambulanslara ve katırlara yüklenerek sınırdan geçirildiği ve Suriye sınırları içindeki kampa ulaştırıldığı belirtiliyor. Ağırlıklı olarak havan mermileri, biksi ve uçaksavar mermileri ile karadan atılan kısa menzilli füzelerin yer aldığı silahların bazı terör gruplarına dağıtıldığı iddia ediliyor.

 SEVKIYAT ÇAKMAK'TA
 
Bünyesinde 200 yakın eski JİTEM’ci ve İtirafçı, emekli asker ve polislerin görev aldığı HİLAL timinin sorumluğunu, Psikolojik harp uzmanı olan Canikli’nin yürüttüğü, silah ve mühimmat sevkıyatlarını ise MİT mensubu olduğu öne sürülen Yunus Çakmak’ın yürüttüğü belirtiliyor.

TOKAT'TA TERÖR KAMPI

Tokat Nüfusuna kayıtlı Yunus Çakmak’ın Tokat'ta da bir askeri kamp oluşturarak, Suriye'de savaşa gidecek Çerkeslere askeri eğitim verdiği ve eğitim sonrasında Suriye’ye girişlerinin sağladığı iddia ediliyor. Bölgede aktif görevler üstlenen Yunus Çakmak’ın Suriye’de ki değişik gruplarla da ilişkisi olduğu belirtiliyor.

 SURİYE'DE BOMBALAMA
 
AKP’nin faaliyete soktuğu iddia edilen HİLAL timinin, “ne kadar alıcı vurursanız o kadar cennete yaklaşırsınız” sloganını kullandığı belirtiliyor. Aynı timin Suriye Savunma Bakanlığı'na yapılan bombalı saldırıyı da organize ettiği de ayrıca iddia ediliyor. TAKVİM Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler'e bilgi veren 'derin devlet' mensubunun da HİLAL timinin psikolojik savaş birimini yöneten kişi olduğu iddialar arasında.

 SURİYE'DE KİRLİ OYUNLAR
 
Gazetemize ulaşan bilgilere göre AKP’nin Suriye’ye ilişkin tüm hukuk dışı girişimlerini HİLAL timini kullanarak gerçekleştirdiği, HİLAL'in JİTEM benzeri bir yapı olduğu ancak daha geniş bir hareket alanının bulunduğu belirtiliyor. Bazı MİT mensuplarının da içinde yer aldığı Tim'in bütün elemanlarının MİT kimliği taşıdığı öne sürülüyor. HİLAL timi AKP zihniyetindeki 'kontrgerilla' elemanlarından oluşuyor. Suriye'deki terörist grupların eğitilmesi, yönlendirilmesi, tedariklerinin sağlanması, nokta eylemlerin planlanması, Türkiye'ye giriş - çıkışların organize edilmesi gibi görevleri, HİLAL TİMİ üstleniyor.

 AKP 'KONTRGERİLLASI'NIN LİDERİ
 
AKP'nin kontrgerilla yapılanması HİLAL timinin sorumlusu Metin Canikli'nin Kahramanmaraş ili Göksun İlçesi nüfusuna kayıtlı olduğu ve Mersin'de yaşadığı belirtiliyor. JİTEM’in ilk kurulduğu yıllarda psikolojik harp uzmanı olarak görev alan Canikli’nin Doğu ve Güneydoğu da pek çok faili meçhul cinayetlerde görev aldığı ve toplu mezar yerlerinin bilgisine sahip istisna kişilerden olduğu ifade ediliyor. 1990 - 2000 yıllarında bölgede aktif görev yapan Canikli’nin onlarca insanın katledilmesi eylemlerine katıldığı iddia ediliyor. (BCE)

Yurt Gazetesi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com