AKP silmeye çalıştı ABD sahip çıktı

AKP silmeye çalıştı ABD sahip çıktı
AKP hükümetinin Atatürk'ün hediye ettiği bayramları kaldırmaya yönelik operasyonları devam ederken, ABD 23 Nisan'ı Çocuk Bayramı olarak tanıdı.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) ve New Jersey merkezli Türk Amerikan Toplum Merkezi'nin ortak çabaları ile ABD'de çok sayıda Türk vatandaşının yaşadığı eyaletlerden biri olan New Jersey Eyaleti, 23 Nisan’ı Çocuk Bayramı olarak tanıdı.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu,Türk Amerikan Dernekleri Kurulu, PAX Turcica ve Türk Amerikan Toplum Merkezi'nin çabaları 23 Nisan tasarı bildirisinin alınmasında, Eyalet Senatörü Greenstein, Meclis Assemble Üyeleri Benson ve DeAngelo büyük katkısı olduğu belirtildi.
Bildiride, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulması ile, Türk insanının özgürlük, adalet, barışa kavuşmasının resmileştiğinin, Çocuk Bayramı ile de ülkenin geleceğinin çocuklara emanet edildiğinin altı çizildi. Türkiye ve Amerika'nın çok iyi bir müttefik olduğu, New Jersey’de yaşayan Türk kökenli Amerikalılar'ın ve Türk Amerikalılar'ın New Jersey’de her alanda büyük katkıda bulunduğu belirtildi.

New Jersey Senato Başkanı Stephen Sweeney ve Eyalet Meclis Başkanı Sheila Oliver imzası ile resmi olarak tanınan bildiri’de ayrıca, 23 Nisan’ın eyalet için önemli bir gün olarak da tanındığının altı çizildi.
(SRE)

Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com