AKP şimdi sıra akademiye geldi mesajı veriyor!

AKP şimdi sıra akademiye geldi mesajı veriyor!
Prof. Dr. Büşra Ersanlı'nın KCK kapmasmından tutuklanmasını değerlendiren arkadaşı Do. Dr. Ahmet Demirel, "Şimdi tutuklanması ile akademi çevresinde öğretim üyelerine mesaj verilmeye çalışıldığı konuşuluyor“ dedi.

Bir öğrencisi bir haksızlık karşısında çözüm bulunamazsa, “Dağa mı çıkalım?” diye sorunca Prof. Ersanlı’dan “Ne yaptın sen, biz dağdakileri indirmeye çalışıyoruz. Dağa piknik yapmaya çıkılır” yanıtını verdiği ortya çıktı.

Milliyet Gazetesi'nden Burcu Karakaş'ın haberine göre; Prof. Dr. Büşra Ersanlı’nın KCK operasyonu kapsamında tutuklanması, öğretim üyeliği yaptığı Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde büyük şok etkisi yarattı. Bölüm hocalarından Doç. Dr. Ahmet Demirel, hayatını barışa adamış bir akademisyenin “terörist” diye suçlanmasına akıl sır erdiremediklerini şaşkınlık içinde anlattı. Ersanlı’nın en önemli özelliğinin dışlanmış grupların yanında yer alması olduğunu vurgulayan Demirel’den şöyle konuştu:

AKP AKADEMİYE BİR ŞEYLER İMA EDİYOR!

30 yıllık meslektaşım, hayatı boyunca her zaman ezilen, mağdur kesmin yanında olmuştur. Başörtülü genç kızlar zamanında üniversiteye alınmazken, Büşra Hoca gider öğrencileri kendisi kapıdan alır, dersine sokardı. İslami kesmin ötekileştirildiği dönemlerde, bu duruma karşı çıkmış bir insandı.” Bu sebeple de cemaate yakınlığıyla bilinen medyanın Ersanlı’ya yönelik karalama kampanyası başlattığını, buna anlam veremediklerini söyledi. Ersanlı’nın her zaman barıştan yana bir insan olduğunu vurgulayan Ahmet Demirel, Büşra, silahla hiçbir yere varılamayacağını tekrar eder dururdu. Şimdi tutuklanması ile akademi çevresinde öğretim üyelerine mesaj verilmeye çalışıldığı konuşuluyor“ dedi.

KİMLERLE DAYANIŞMA İÇİNDEYDİ?

Yrd. Doç. Dr. İbrahim Mazlum da, Prof. Ersanlı’nın bütün kesimlerle barışçıl ilişkiler içerisinde olduğunu vurguluyor. “Her gruba ilkesel düzeyde yaklaşırdı. Dezavantajlı gruplarla her zaman dayanışma içerisinde olmuştur. Ayrıca akademik elitizmi benimsememesi de onu diğer akademisyenlerden ayıran bir özelliğiydi” diyen Mazlum, bir gazetenin manşetten Ersanlı’yı hedef göstermesine öfkeli. Mazlum, kaleme alınan iddiaları okuyunca gözlerine inanamadığını ifade etti.

ÖĞRENCİLERİ TEPKİLİ!

Son sınıf öğrencisi Bayram, “BDP’yi kadın konusunda en ileri düzeyde görürdü. Hayatı cinsiyetçiliğe karşı gelmekle geçmiş bir insan olarak da BDP’yi bu konuda desteklerdi” dedi. Bir diğer öğrencisi Nur Sinem ise, Prof. Ersanlı’nın tutuklanmasına şu şekilde tepki verdi:

BDP Siyaset Akademisi’nde ders verdi diye alındığı söyleniyor. Bize de ders verdi, KA-DER’de de verdi. Duruşu belli. Her yerde anlattıkları aynı. Suç bunun neresinde?” diye isyan ediyor. Beyza da, geçenlerde bir öğrencisinin Büşra Hoca’ya bir haksızlık karşısında çözüm bulunamazsa, “Dağa mı çıkalım?” diye kinayeli bir soru yönelttiğini anlattıktan sonra aldıkları cevabı iletiyor: “Ne yaptın sen, biz dağdakileri indirmeye çalışıyoruz. Dağa piknik yapmaya çıkılır.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com