AKP Stadyumda Çek Dağıtıyor! İşte İspatı...

AKP Stadyumda Çek Dağıtıyor! İşte İspatı...
Manisa'da stadyumun önünde vatandaşlar kuyruk oldu.

Adalet ve Kalkınma Partisi, oy toplamak için akla hayale gelmeyecek yöntemlere başvuruyor... Bu kez Manisa'nın, Turgutlu İlçesi'nde ilginç bir seçim atağı geldi. AKP'nin yeniden aday gösterdiği Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, Belediye adına "7 Eylül Stadyumunda" 50 TL'lik alışveriş çeki dağıttırdı.

BİR TAŞLA, İKİ KUŞ!

Dağıtılan çeklerin bedelinin  Turgutlu Belediyesi'nce ödendiğine ancak üzerinde  AKP Adayı Serhat Orhan'ın isminin yer aldığına dikkat çeken CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, "Çeki alan vatandaşlar ise AKP yandaşı 'Edanur Bizim Market'e' yönlendirilmektedir." diye konuştu. 

akp-cek-video-bant.jpg

CHP'Lİ ÖREN'DEN SUÇ DUYURUSU

Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim yasaklarına ilişkin 554 sayılı kararında adayların hediye ve eşantiyon dağıtmaları ve dağıttırmalarının, Belediyelerin seçmenin oyunu etkileyecek girişimde bulunmalarının yasak olduğunu hatırlatan Ören, aksi hallerin bir ila üç yıl arasında hapis cezası ile cezalandırılacağını anımsattı. "Seçim yasaklarını, hukuku ve demokrasiyi hiçe sayan AKP adayı hakkında suç duyurusunda bulundum." dedi. (BEE)

new-doc_1(1).jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com