AKP T.C krizinin faturasını kesti!

AKP T.C krizinin faturasını kesti!
T.C. krizinin faturası, Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ'dan sonra Balıkesir eski Valisi Yılmaz Aslan’a çıktı.

Uzun süredir Türkiye’nin gündemini oluşturan T.C krizinin fatırası, Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ'dan sonra Balıkesir eski Valisi Yılmaz Aslan’a çıktı. Sağlık Bakanlığındaki T.C ibaresinin Akdağ döneminde değiştirildiği ortaya çıkarken, Balıkesir Valilik binasındaki T.C harflerinin ise, eski Vali Yılmaz Aslan tarafından kaldırıldığı bildirildi.

Krizin ardından dün Balıkesir Valilik binasındaki tabelalara yeniden ‘T.C.’ ibaresi eklendi. Vali Ahmet Turhan, eski Vali ve halen Batman’da görev yapan Yılmaz Arslan’ı işaret ederek, ‘’T.C. ibaresini ekledik.  Şu anda Batman Valisi olan Yılmaz Arslan’ın döneminde yapılan restorasyon sırasında tabela da değişmiş’’ dedi. Arslan 11 Haziran 2009 ile 1 Ağustos 2012 tarihleri arasında Balıkesir Valiliği yapmış ve ardından Batman Valiliğine atanmıştı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da bakanlık tabelalarından T.C ibarelerinin kaldırılmasının, eski bakan Recep Akdağ döneminde ve Ekim 2012’de yayınlanan bir genelge ile  yapıldığını açıklamış, ‘’Benimle hiç ilgisi yok’’ demişti. Müezzinoğlu 25 Ocak 2013’de Sağlık bakanlığı görevie atanmıştı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com