AKP talana hız verdi: Yeni özelleştirmeler yolda!

AKP talana hız verdi: Yeni özelleştirmeler yolda!
Sert düşüşe geçen AKP ekonomisi düşen bütçe gelirleri karşısında çareyi halka ve halk kaynakalarına saldırmakta buldu. Hükümet bir yandan birbiri ardına yaptığı zamların yanı sıra özelleştirme adı altında talana da hız verdi.

Ekonomik durgunluğun iyice gün yüzüne çıktığı AKP ekonomisinde, hükümet bütçe gelirlerini arttırmak için bir yandan vergi artışlarına diğer yandan ise özelleştirmelere hız verdi. Geçtiğimiz hafta BEDAŞ, dün köprü ve otoyolların özeleştirilmesinin ardından bugün Türk Telekom’daki kamu hisselerinin satışı ve elektrikte yeni özelleştirmeler gündeme geldi.

28501 Sayılı Resmi Gazete’de bugün yayımlanan ilana göre, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ, Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ, Dicle Elektrik Dağıtım AŞ ile Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ blok satış yöntemi ile özelleştirilecek.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından verilen ilanda, 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ, Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ, Dicle Elektrik Dağıtım AŞ ile Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ'deki yüzde 100 oranındaki hisse, blok satış yöntemi ile özelleştirilecek.

Söz konusu ihalede teklifler, hisseleri satışa konu şirketler için ayrı ayrı verilecek. İhalelere yalnızca tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek.

Katılımcıların önyeterlilik ve ihaleye katılabilmek için istenen belgeler ile tekliflerinin, İhale Şartnamesi'nde belirtilen hususlar dikkate alınarak hazırlanıp, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ, Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ, Dicle Elektrik Dağıtım AŞ ve Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ için ayrı ayrı olmak üzere en geç 19 Şubat saat 17.00'a kadar idarenin adresine teslim etmesi gerekiyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com