'AKP taraftar gruplarına saldırıyor'

'AKP taraftar gruplarına saldırıyor'
CHP Genel Başkan Yardımcısı ‘Sporumuz derin ellerin provokasyonuyla yok oluşa sürükleniyor’ dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Beşiktaş - G.Saray derbisinde yaşanan olaylarla ilgili “Dopingle sarsılan sporumuz şimdi derin ellerin provokasyonuyla bir yok oluşa sürüklenmektedir” dedi. Erdoğan Toprak, olaylı derbi sonrasında ‘kurban edilmek’ istenen Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’yı ziyaret etti.

Toprak yaptığı değerlendirmede, “Uzun bir süredir AKP iktidarı aralarında Beşiktaş taraftarının da bulunduğu birçok taraftar grubuna karşı büyük bir saldırı içindedir. Gezi olayları sonrasında Çarşı Grubu’na yapılan operasyon sonuç vermeyince AKP sorunu tribünde çözmeye çalışmıştır” dedi.Toprak, maç öncesi sosyal medyada yapılan tartışmaların, stada girilirken arama yapılmamasının, biletlerin okutulmadan seyircilerin içeriye alınmasının ve birçok kişinin turnikelerden atlayarak stada girilmesine izin verilmesinin olayın önceden tezgâhlandığını gösterdiğini belirtti. Kale arkası tribününe alınan ve Beşiktaş taraftarı olduğu şüpheli kişilerin daha sonra tekbir getirerek sahaya indiğini ve maçın tatil edilmesine neden olduğunu savunan Toprak, şöyle devam etti: “Buradaki temel amaç Beşiktaş’ın haftalarca seyircisiz oynamasını sağlamak ve Çarşı Grubu’na yönelik yeni bir operasyon başlatılmasını sağlamaktır.

AKP’nin korkusu Gezi direnişinin ve sloganlarının statlarda atılmasıdır. Bunu engellemek adına yapılan şey ise Türk futboluna, tarihin en büyük zararını verecektir. Dün o statta birilerinin hayatını kaybetmemesi büyük bir şanstır. AKP on binlerce insanın hayatını tehlikeye atmıştır.” (SBK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com