AKP tarihinin en düşük oy seviyesinde, işte o anket

AKP tarihinin en düşük oy seviyesinde, işte o anket
Yerel seçimler yaklaştıkça çarpıcı anketler ve sonuçlar ortaya çıkmaya başladı.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan önce yüzde 50 oy hedefi olduklarını belirten AKP hükümeti 17 Aralık yolsuzluk operasyonundan sonra hedefini düşürdü. Zaman Gazetesi'ne bağlı araştırma şirketinin gerçekleştirdiği ankette ise çarpıcı bir tablo ortaya çıktı.

 

 42 ilde 3 bin 38 kişiyle yapılan yüz yüze ankette AKP tarihinin en düşük oy seviyesinde. Cihan Veri Araştırma Servisi'nin anketinde ayrıca katılımcıların yüzde 71,3'ü gerilim ve krizden çıkmak için Cumhurbaşkanı'nın daha aktif olması gerektiğine inanıyor.

 

Anket sonuçları, Başbakan Erdoğan’ın ‘AKP’nin yerel seçimlerde alacağı oy oranı yüzde 50’lerde’ söylemini çürütüyor. Zira, anket sonuçlarına göre yerel seçimlerde ilk tercihlere göre AKP (36,4), CHP (28,8), MHP (20,5), BDP (7,4) oy alıyor. Genel seçim tahminlerine göre, Büyük Birlik Partisi yüzde 4,1, Saadet Partisi yüzde 2 oranında oy alıyor.


 

Ayrıca anket verilerine göre kararsız seçmen sayısındaki artış da dikkat çekiyor. Sonuçlara göre, halkın neredeyse yarısı yerel seçimlerde hangi partiye oy vereceği konusunda hâlâ kararsız. Ankete katılanların yüzde 21,5’i hangi partiye oy vereceğini cevapsız bırakıyor. Yüzde 18,7’si ise adaya göre karar vereceğini belirtiyor. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com