AKP “tezgah”a düştü!

AKP “tezgah”a düştü!
Hasan Cemal, Erdoğan’ın ODTÜ ile ilgili açıklamalarının provokatörlerin ekmeğine yağ sürdüğünü iddia etti.

ODTÜ’deki olaylar ve sonrasında yaşanan gelişmeleri köşesine taşıyan Milliyet gazetesi yazarı Hasan Cemal, iktidarın düştüğü “tezgah”ı anlattı.
 
İşte  o yazıdan bölümler:
 
“Diyelim ki, ODTÜ bir tezgah...  Diyelim ki, Türkiye’de istikrarı zehirlemek isteyenler, Başbakan Erdoğan’ı protesto örtüsü altında ODTÜ’yü savaş alanına çevirdiler.
 
Diyelim ki, ODTÜ’lü öğrencilerin arasına karışmış olan provokatörler, güvenlik güçleriyle çatışmayı körükleyerek siyaset meydanında kutuplaşmayı derinleştirmek istediler.
 
Diyelim ki:
 
Bu tespitler gerçeği yansıtıyor.
 
Bu durumda, ‘ODTÜ tezgahı’nı kuranlar şimdi zil takıp oynuyor olmasınlar?
 
Öğrencilerin arasına karışmış olan provokatörler şimdi kendi kuytuluklarına çekilmiş, sevinç içinde ellerini ovuşturuyor olmasınlar?
 
Bence öyledirler, mutludurlar.
 
Çünkü iktidar kurdukları ‘tezgah’a düşmüştür.
 
Çünkü iktidarın hoyratlığı, onların elini güçlendirmiştir.
 
Başbakan Erdoğan’ın yazıklar olsun diye başlayan, rektöründen öğrencisine kadar herkesi aşağılayan her türlü ölçüden yoksun tavrı, ‘provokatörler’in ekmeğine yağ sürmüştür.
 
Başbakan Erdoğan’ın eliyle beslenen öylesine bir süreç ki bu, eğer ODTÜ örneğindeki gibi devam edip giderse, Türkiye çok ciddi bir şiddet ve çatışma sarmalına sürüklenebilir. Siyaset meydanı kutuplaştıkça kutuplaşır.
 
Çünkü Tayyip Erdoğan’ın bu hotzotçu tavrı ve kibiri üniversiteleri daha beter karıştırır, bütün muhalefeti sokağa, meydanlara dökebilir.
 
Şu hiç akıllardan çıkmasın.
 
Üniversiteler, siyasal iktidarların istediği sesi vermek durumunda değildir.
 
İktidarın sesi, borazanı olan üniversite, üniversite olmaktan çıkar.
 
AKP iktidarı eğer üniversiteleri de kendine tabi kılmak istiyorsa, bu ülkede ‘istikrar düşmanları’na en büyük yardımı yapmış olur.” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://siyaset.milliyet.com.tr/universiteyi-kendine-tabi-kilmak-isteyen-bir-iktidar-istikrarsizligi-koruklemis-olur-/siyaset/siyasetyazardetay/27.12.2012/1647437/default.htm

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com