AKP TRT'nin müziklerine de el koymuş!

AKP TRT'nin müziklerine de el koymuş!
AKP’nin seçim şarkısı olarak seçtiği “Dombıra” tartışması sürerken, şimdi de AKP'nin TRT'nin müziklerini kullandığı iddia edildi.

AKP’nin seçim şarkısı olarak seçtiği “Dombıra” tartışması sürerken CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi de, TRT ve Kültür Bakanlığı’nda görevli sanatçıların TRT stüdyolarında ürettikleri enstrümantal ezgilerin AKP’nin seçim şarkısı olarak kullanıldığı ve bu kullanım için de herhangi bir bedel ödenmediği bilgisini aldıklarını söyledi.

AKP’nin seçim şarkısı olarak seçtiği “Dombıra” tartışması sürerken CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi de, TRT ve Kültür Bakanlığı’nda görevli sanatçıların TRT stüdyolarında ürettikleri enstrümantal ezgilerin AKP’nin seçim şarkısı olarak kullanıldığı ve bu kullanım için de herhangi bir bedel ödenmediği bilgisini aldıklarını söyledi. Çelebi, konuyu TBMM gündemine de taşıdı. Çelebi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği önergede şu soruları yöneltti: 

“TRT stüdyolarında ‘kültür sanat faaliyetleri’ adı altında, Kültür Bakanlığı’nın ve TRT’nin kadrolu sanatçıları kullanılarak üretilen enstrümantal ezgiler, AKP seçim propagram şarkılara el koyulanlar seçim şarkısı olarak kullanılmış mıdır? Halkın vergileriyle ayakta duran ve devletin resmi kurumları olan TRT’nin ve Kültür Bakanlığı’nın kültür sanat çalışmaları altında hazırladığı eserlerin AKP’nin seçim şarkısı olarak kullanılması yasalara uygun mudur? Kültür sanat çalışmaları adı altında, TRT stüdyolarında hazırlanan şarkılar AKP seçim müziği olarak kullanılırken hangi mercilerden izin alınmıştır? AKP, bu eserlerin telifiyle ilgili olarak TRT’ye ya da Kültür Bakanlığı’na herhangi bir ödeme yapmış mıdır? Resmi kurumların siyasi bir partinin propagandasına hizmet etmesi yasal mıdır? Seçim çalışmalarında kullanılan enstrümantal ezgiler için emeği geçenlere ve kurumlara herhangi bir ödeme yapılmış mıdır? Stüdyo çalışmaları için herhangi bir kiralama yapılmış mıdır? (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com