AKP Türk bayrağını yasakladı!

AKP Türk bayrağını yasakladı!
AKP hükümeti yayınladığı genelgeyle Türk bayrağı asmayı yasakladı.
AKP hükümeti Türk Bayrağı'nı tahrik unsuru saydı. Aydın'ın Didim İlçesi Ak­bük Bel­de­si­’n­de oğlunun düğününü yapmak isteyen Meh­met Ail Öz­de­mir, izin al­mak için bel­de­de­ki jan­dar­ma karakoluna baş­vur­du.
 
Özdemir burada imzalatılan bir belgeyle şoka uğaradı. Öz­de­mi­r’­e bu­ra­da "İ­zin­siz Türk Bay­ra­ğı ası­la­ma­z" ya­zı­lı bir bel­ge imzalatıldı. Olaya çok sinirlen Özdemir itiraz ederken karakoldaki görevliler "Ge­nel­ge var, ol­ma­z" dedi.
 
Özdemir olayla ilgili şunları söyledi: "Bu sa­de­ce bi­ze uy­gu­la­nan bir şey de­ğil. Bu ül­ke­de PKK paçavrası as­tı­rı­yor­lar ama biz oğ­lu­mu­zun dü­ğü­nün­de Türk Bay­ra­ğı­mı­zı asa­ma­dık. İn­sa­nın ka­nı­na do­ku­nu­yor. Bu bel­ge yü­zün­den olay çık­sın is­te­me­dik. Biz Türk Bay­ra­ğı­’nı gön­lü­mü­ze as­mı­şız za­ten. Türk Bay­ra­ğı as­mak tah­rik un­su­ru olu­yor­muş. İçiş­le­ri Ba­kan­lı­ğı­’nın bu ko­nu­da bir ge­nel­ge­si ol­du­ğu­nu söy­le­di­ler. Mu­ha­le­fe­tin boş iş­ler­le de­ğil, bu ko­nu­la­ra el at­ma­sı ge­re­kmiyor mu?" (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com