AKP Türkiye'sinden inciler!

AKP Türkiye'sinden inciler!
Muğla'nın Milas İlçesi'ne bağlı Ulaş Köyü'nde yaşayan görme engelli yurttaş Sabri Gökdağ, evine elektrik bağlatmaya çalıştığında dağıtım şirketinden "Eğer elektrik direklerini ve telleri sen alırsan elektrik bağlarız" cevabı aldı.

Görme engelli yurttaş Sabri Gökdağ, 8 yıldır evine elektrik bağlatmaya çalışmasına rağmen bir sonuç alamadı.

DHA'dan Oktay Çayırlı'nın haberine göre, göz tansiyonu nedeniyle görme kaybına uğradığını anlatan Sabri Gökdağ, kullandığı ilaçların bozulmaması için buzdolabına ihtiyaç duyduklarını, ancak elektrik olmadığı için buzdolabı da alamadıklarını söyledi.

Milas İlçesi’ne bağlı Ulaş Köyü’nde çiftçilik yapan evli 1 çocuk Mehmet Gökdağ, yaklaşık 8 yıl önce göz tansiyonu nedeniyle iki gözünü kaybeden ağabeyi Sabri Gökdağ’ı yanına aldı. Kardeşi ve ailesiyle yaşayan Sabri Gökdağ, görme kaybının ardından ilaç da kullanmaya başladı. Daha önce elektrik bağlatmayan Gökdağ ailesi, Sabri Gökdağ’ın ilaçlarını saklayabilmek için buzdolabı almaya karar verdi. Bunun üzerine Mehmet Gökdağ, elektrik dağıtım şirketine dilekçe verip hat çekilmesini istedi.

Fabrika işletecek değiliz

Elektriğin yıllardır bir türlü bağlanamadığını belirten Mehmet Gökdağ şunları anlattı:

"Yıllarca çocuğum mum ışığında ders çalışıp okula gitti. Ama ağabeyimin rahatsızlığı nedeniyle ’Artık evimize elektrik bağlansın’ dedik ve 8 yıl önce başvuruda bulunduk. Bana ’Eğer elektrik direklerini ve telleri sen alırsan elektrik bağlarız’ denildi. Kendi imkanlarımla direkleri diktim, telleri çektirdim. Yeniden elektrik dağıtım şirketine başvuruda bulundum. Bana şimdi de ’Trafo kaldırmıyor’ diyorlar. Dilekçe yazıyorum cevap vermiyorlar. Ağabeyimin ilaçları bozulmasın diye bir buzdolabı almayı düşünüyoruz. Bunun için evimize elektrik bağlatmak istiyoruz. Burada fabrika işletecek değiliz. Bizden daha uzak mesafede olan evlerde elektrik var."

İlaçları kuyuda saklıyor

Göz tansiyonu hastalığı nedeniyle iki gözüde yüzde 100 görme kaybı meydana geldiğini belirten Sabri Gökdağ yaşadığı sıkıntıları şöyle dile getirdi:

"Kullanmam gereken bazı ilaçlar var. Bu ilaçları kendi imkanlarımızla alıyoruz. İlaçlar sıcak havada çabuk bozulduğu için soğuk ortamlarda saklanması gerekiyor. Kışın havalar soğuk olduğundan ilaçları evde tutuyoruz. Ama yazın ilaçları bozulmasın diye korumakta zorlanıyoruz. Yaz aylarında ilaçları muhafaza edebilmek için evin yaklaşık 150 metre ilerisinde bulunan su kuyusunu kullanıyoruz. Kardeşim akşamları kuyudan ilaçları getirirken zorlanıyor. Evimize elektrik bağlanırsa bir buzdolabı alacağız." (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com