“AKP, Türkiye’ye 17. sıraya mahkum etti”

“AKP, Türkiye’ye 17. sıraya mahkum etti”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ''AKP, 2015'e kadar öngördüğü büyüme ile Türkiye'yi dünya ekonomileri sıralamasında 17. sırada kalmaya mahkum etmiştir'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, yazılı açıklamasında, 7. Orta Vadeli Programı (OVP) değerlendirdi.
 
Hükümetin, gelecek üç yılda Türkiye'nin sahip olduğu potansiyelin çok altında bir gelir artışını vatandaşa taahhüt ettiğini savunan Öztark, şunları kaydetti:

''Vatandaşın gelirini artıramayan ancak zamlarla ezen AKP, önümüzdeki dönemde de ezberini bozmayacağını, sıcak parayla çarkları döndüreceğini söz vermektedir. Türkiye'nin bu ekonomi anlayışıyla küresel yarışta bir adım ilerlemesi mümkün değildir. AKP, 2015'e kadar öngördüğü büyüme ile Türkiye'yi dünya ekonomileri sıralamasında 17. sırada kalmaya mahkum etmiştir. OVP'de öngörülen politikalarla AKP, Türkiye'yi dünyanın en yüksek cari (döviz) açığına sahip ülkeler sıralamasında yedincilikten, 2015'de altıncılığa çıkaracaktır. OVP'deki politikalar ülkemizi en büyük ekonomiler sıralamasında ilk 10'a sokmayacak, ancak en fazla döviz açığı veren ülkeler sıralamasında ilk 10'dan da çıkarmayacaktır. AKP mevcut ezberiyle vatandaşımızın sorunlarına çözüm üretememekte, vatandaş borç yükü altında ezilmektedir. Türkiye, Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın en büyük 10. ekonomisi arasına girecekse işe AKP iktidarını değiştirmekle başlamalıdır.'' (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com