AKP Türkiye'yi rezil ediyor!

AKP Türkiye'yi rezil ediyor!
AKP Türkiye'yi dünyaya rezi etmeye devam ediyor.
AKP insan haklarını ihlal etmeye, Türkiye'yi rezi etmeye devam ediyor. Gazeteci, CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay'ı ziyaret etmek isteyen G-9 Gazeteci örgütleri platformunda yer alan basın örgütlerinin başkanları Adalet Bakanlığı'ndan izin istedi.
 
Adalet Bakanlığı hiç neden öne sürmeden reddetti. Akıllara acaba bir şey mi saklıyorlar sorusu gelirken ÇGD Başkanı Ahmet Abakay konuyla ilgili olarak "Basın meslek örgütlerinin haksız ve hukuksuzluğa uğrayarak cezaevine konulan meslektaşlarını ziyaretinden daha doğal ne olabilir? Buna izin verilmemesi bu iktidarın, adalet bakanlığının büyük ayıbıdır. Türkiye’yi dünyaya rezil etmek, geri kalmış, baskıcı rejim, yönetim imajı , algısı işte böyle yasaklarla ortaya çıkıyor." ifadelerini kullandı. 
 
Adalet Bakanlığına Mustafa Balbay ile görüşme talebinde bulunan gazete meslek örgütleri şu şekilde: Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Parlamento Muhabirleri Derneği (PMD), Avrupa Gazeteciler Birliği, Diplomasi Muhabirleri Derneği (DMD), Türkiye Foto Muuhabirleri Derneği (TFMD), Kesk Haber-Sen, Ankara Gazeteciler Cemiyeti, TGC Ankara Temsilciliği, Ekonomi Muhabirileri Derneği (EMD),Turizm ve Çevre Muhabirleri Derneği (Turçev) (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com