AKP ve CHP'den Duygusal İttifak

AKP ve CHP'den Duygusal İttifak
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'siyaset dili yenilenmeli' deyip kürsüden inmesinden birkaç dakika sonra, Meclis kulisinde AKP ve CHP, bir insanlık dramı için müthiş bir dayanışma örneği sergiledi...

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'ın ricası üzerine, sorunlu bir evlilik sonucu, oğlundan ayrı düşen Kazak asıllı bir Türk annenin, Filistin'deki çocuğuna kavuşabilmesi için Gazze'yi aradı.

Davutoğlu, Filistin Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yusuf'u cep telefonundan arayarak, velayeti annesinde bulunan Muhammed İsa'nın Türkiye'ye getirilmesi için yardımcı olunmasını rica etti. Gulnar Valiyeva, Kazakistan'daki öğrenciliği sırasında tanıştığı Filistinli Mahmud Muhammed Şehada ile imam nikahlı evliliğinden doğan oğlunu, eşinin isteği üzerine Gazze'ye gönderdikten sonra bir daha teslim alamadı.

Kazak vatandaşı olarak yaptığı yasal girişimleri sonuçsuz kalan Valiyeva, oğluna kavuşabilmek için Türk vatandaşlığına geçerek Aylin Aydemir adını aldı. Bir yılı aşkın bir süredir Dışişleri Bakanlığı nezdinde savaşını sürdüren Aylin Aydemir, CHP'li Kart'ın kapısını çaldı.

Bakan Davutoğlu, Kart'ın durumu aktarması üzerine hiç tereddüt etmeden 'Verdiğiniz bilgiler benim için yeterlidir' diyerek Gazze'yi aradı ve görüşmede 'Bu, aynı zamanda Sayın Başbakanımızın da ricasıdır' dedi. Filistin Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yusuf, 12 yaşındaki Muhammed İsa'nın annesine kavuşabilmesi için gereken prosedürü işletecekleri yanıtını verdi.

CHP'li Kart, AKP'li milletvekili Fatma Şahin'in bu süreçte kendisine çok destek olduğunu da vurgulayarak, gerek Şahin'e gerekse Bakan Davutoğlu'na yapıcı ve insancıl yaklaşımları nedeniyle teşekkür borçlu olduğunu vurguladı. Aylin Aydemir ise "Çok mutluyum. Lütfen siz de iletin olur mu? Sayın Dışişleri Bakanımıza da Sayın Kart'a da müteşekkirim" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com