AKP ve MHP'den BDP'ye geçiş yaptılar!

AKP ve MHP'den BDP'ye geçiş yaptılar!
Şırnak'ta MHP'li Belediye Başkanı Reşit Aydın ile Belediye Meclisi'nin AKP'li Çetin Güngör, BDP'ye geçti...

Yeni katılımlar nedeniyle BDP il binasında düzenlenen törene, Şırnak Belediye Başkanı BDP'li Ramazan Uysal, Silopi İlçesi Belediye Başkanı BDP'li Emin Toruğlu, BDP İl Başkanı Abit İke'nin yanı sıra partililer ve BPD'ye geçen Kumçatı Belde Belediye Meclisi'nin AKPli üyesi Çetin Güngör ve Kumçatı Belediyesi'nin MHP'li Başkanı Reşit Aydın katıldı.

BDP Şırnak İl Başkanı Abit İke törende yaptığı Kürtçe konuşmada, "AKP 9 senedir Türkiye'de iktidar. Ancak ne Kürt sorununa ne de başka bir soruna çözüm bulamadı" dedi. İke, daha sonra Kumçatı Belde Başkanı Reşit Aydın ve Kumçatı Belde Belediye Meclisi üyesi Çetin Güngör'ün partilerine geçtiklerini söyleyerek, "Burası herkesin evi ve kapımız herkese açık" dedi.

BDP İl Başkanı Abit İke'nin konuşmasının ardın Kumçatı Belediye Meclisi üyesi Çetin Güngör'e BDP rozetini Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal takarken, Kumçatı Belde Başkanı Reşit Aydın'a da rozetini Silopi Belediye Başkanı Emin Toruğlu taktı. Kumçatı Belde Teşkilat Başkanı Reşit Aydın, "Yıllardır sistemin içinde bağlanmıştık. Artık doğru yolu bulduk ve kendi milletimizin arasına katıldık" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com