AKP ve PKK hakkında şok iddia!

AKP ve PKK hakkında şok iddia!
Bahçeli'den şok AKP ve PKK iddiası!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuştu. Konuşmasında çok sert ifadelere yer veren Bahçeli  çözüm süreci için hazırlanan demokratikleşme paketinin hükümete silah zoruyla yaptırıldığı iddiasını dile getirdi. 

Bahçeli PYD lideri ile yapılan görüşmelere de tepki gösterdi.


 Türkiye’nin batışı, Türk milletinin bitişi maksadıyla kurulan ve ortakları hepinizce malum olan hıyanet şebekesi Ramazan’da faaliyetlerini daha da hızlandırmış, daha da aceleci bir tutum içine girmiştir. diyen Bahçe sözlerini şöyle sürdürdü:

Kandil çetesi tehditlerini artırmıştır.
 
Kundaktaki bebeklerin, anne karnındaki masum yavruların dökülen kanlarından, alınan masum canlardan, kefensiz yatan şehitlerimizden dolayı ebediyete kadar mesul ve mahkûm olan teröristbaşı gözdağlarını ileri bir faza taşımıştır.
Teröristler, arkasında duran destekçileri ve siyasetteki köhnemiş uzantıları ihanetin daha da ilerletilmesi için hükümetin boğazına sarılmışlardır.
 
PKK MASKARAYA ÇEVİRDİ 
 
PKK’nın bazen 1 Eylül vadeli tehdit beyanları, bazen de 15 Ekim’e kadar süre tanıyan küstahlıkları hükümeti maskaraya çevirmiş, komik durumlara düşürmüştür.
 
Çünkü bölücü terör örgütü taviz, teslimiyet ve bölünme reçetelerinin karşılanmasını istedikçe hükümet sinmiş, bir şey olmamış gibi karanlıkta ıslık çalan korkaklar gibi silik bir irade sergilemiştir.

KÜRDİSTAN ADIM ADIM OLGUNLAŞTIRILMAKTA
 
Abartısız ifade etmek isterim ki, sözde Kuzey Kürdistan adım adım olgunlaştırılmakta, gün be gün çatısı örülmektedir. Tarihte, Türk milletinin kurduğu hiçbir devlette bu şekilde bir ahlaksızlık, mahkûmiyet ve pısırıklık yaşanmamıştır. Ecdadımız zalimlere kul köle olmamış; batıla, canilere, hainlere ve saldırganlara ön iliklememiştir.

Daha da mühimi, birliğimize pusu kuran, bağımsızlığa göz koyan, tarihi yürüyüşümüze hançer sallayan tek dişli canavarlığın ve emperyalist utanmazlığın kafasına gök kubbeyi yıkmıştır.

TÜRKİYE ÖZERKLİKLE KARŞI KARŞIYA 
 
Sınırlarımızın hemen dibinde PKK-PYD terörü cirit atmaktadır.
 
Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde filli bir özerlik tehlikesiyle karşı karşıya, burun burunadır.
 
Her şey göz göre göre gelişmiş, sonunda Kürdistan’a giden yolun ikinci etabı inşa edilmiştir.
 
PYD’nin elebaşısı hiçbir şey olmamış gibi İstanbul’da bile ağırlanmıştır.
 
Anlaşılan PYD’nin de süreç ihanetine ve sürdürülen müzakereye dahil edilmesi için yeni bir karar oluşmuş ve oluşturulmuştur.
 
Stratejik derinlik mucidinin PYD’ye karşı bir yıl önceki tavrın değişmesini normal ve doğal gören pişkinliğinden bu çıkmaktadır.
 
Nitekim hükümet terör örgütleriyle görüşme halkasına yenisini eklemiştir.
 
PYD’nin paçavraları sınırlarımızın hemen bir adım ötesinde dalgalanıyorken, İstanbul’da pazarlık için ortam ve alan açmak kesin olarak acizlik, düşkünlük ve rezilliktir.
 
Türk devletini teröristten aman dileyen, anlayış bekleyen, izana gelmesini gözleyen bir duruma sokmak izahı olmayan bir alçalma halidir.

PYD sınırlarımızda fiili bir yönetim kurmuşken, hükümet bu terör örgütüyle ne konuşmuş, Barzani’den gerçekte ne istemiş, ne duymuştur?
 
Bu tarihi yanlışlık terörün değirmenine su taşımak, ekmeğine yağ sürmek, namlusuna mermi yerleştirmek, eline silah tutuşturmak ve meşrulaştırmak değil midir?
 
Bu görüşmelerde hangi yeni tavizler verilmiştir?
 
Hükümet basına yansıdığı şekliyle, Suriye’nin kuzeyindeki özerk yönetime ikna olmuş mudur?
 
Görünen gerçek şudur: AKP hükümeti, sınırlarının bitişiğindeki gayri meşru oluşumu meşrulaştırmak, sözde bir şey yapmış olmak amacıyla PYD’ye kucak açmıştır.
 
Başbakan Erdoğan TİMES’de yayımlanan ve kendisine açık şekilde yazılan mektubun densizlik olduğunu söylerken son derece kızgındır, son derece tahammülsüzdür de; PYD’ye, PKK’ya ve bölücü isyan provalarına neden duyarsızdır? dedi. (BCE)

 

 

 

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com