AKP Vesayetine Karşı Çıkacağız

AKP Vesayetine Karşı Çıkacağız
Son zamanların en çok konuşulan isimlerinden bir olan Nihat Doğan Armağan Çağlayan'a önemli açıklmalarda bulundu. Doğan; 'dün AKP'yi desteklemiş olabilirim, ama yarın oyu ona vereceğim anlamına gelmez' dedi.

İşte ünlü türkücü Nihat Doğan'la yapılan ropörtajın siyaset ile ilgili bölümleri...

Benim son zamanlarda gördüğüm Nihat Doğan, siyasete oynuyor. Milletvekili mi olacaksınız yoksa yerel siyasete mi atılacaksınız, niye siyasetle bu kadar ilgileniyorsunuz?

Aslında ben soruyu ters okuyorum. Şöyle ki, bu ülkenin sorunu, bu insanların ne için siyaset ile ilgilenmediği olmalıydı. Siyaset konuşmak, siyasi fikirlerini anlatmak, Gezi öncesinde fazla revaçta değildi. İnsanlar fikrini, zikrini ortaya koymaktan çekiniyordu. Ama dertli olan insan konuşuyor. Ferhat’a niye dağları deldin diye soramayız. Padişah diyor ki, “Ya Ferhat sen bu çirkin, şaşı kız için mi dağları deldin?” O da diyor ki “Valla padişahım benim baktığım gözle sen Şirin’e baksaydın, bütün dağları delerdin.” Bu ülkeye keşke bütün sanatçı arkadaşlar benim gözümle baksaydı. Ben bir konuşuyorsam diğerleri bin konuşuyor olurdu.

Hep şöyle baktım ben. Bir sonraki milletvekilliği seçiminde Muş’tan aday olacaksınız. Hep oraya yatırım yapıyorsunuz ve bundan sonraki seçimde adaysınız.

Bu bana 8 senedir soruluyor ama ben 8 senedir aday olmadım. İlerisini bilemem. Ama görünen o ki Türkiye’de daha 1,1.5 sene sonra bir seçime girilecek ve benim şu anda böyle bir düşüncem yok. Ancak şu parlamentoda, yatan, uyuklayan, tekme atan, kavga eden, yumruk atan milletvekillerini görünce, biz daha faydalı olurduk diye düşünüyorum. Açıkçası şu süreçte milletvekili olmak isterdim yani. Şu anda parlamentoda 5 dakika konuşma yapmamış, hiç önerge vermemiş, bir sürü milletvekili var. O yüzden biz orda olsaydık daha renkli olurdu

Hangi partiden milletvekili olmak isterdiniz?

Şu an itibariyle bağımsız.

Hepsine eşit mesafede duruyorsunuz gibi algılıyorum?

Ben demokrasi, özgürlükler üzerinden bakıyorum meseleye. Kim daha demokratsa, kim daha fazla özgürlükçüyse ben o partiye daha fazla yakınım. Ben askeri vesayetin yıkılmasında Ak Parti’yi destekledim. Ama bu demek değildir ki yarın Ak Parti vesayetine karşı da sesimizi çıkarmayacağız.

Hepsine eşit mesafede duruyorsunuz gibi algılıyorum?

Ben demokrasi, özgürlükler üzerinden bakıyorum meseleye. Kim daha demokratsa, kim daha fazla özgürlükçüyse ben o partiye daha fazla yakınım. Ben askeri vesayetin yıkılmasında Ak Parti’yi destekledim. Ama bu demek değildir ki yarın Ak Parti vesayetine karşı da sesimizi çıkarmayacağız.(mce)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com