AKP yakayı ele verdi! PTT'de skandal!

AKP yakayı ele verdi! PTT'de skandal!
TBMM KİT Komisyonu’nda AKP’li üyelerin CHP’li milletvekillerinin üzerine yürüyerek küfür etme nedenleri anlaşıldı!
Geçtiğimiz Mayıs ayında Meclis KİT Komisyonu'nda AKP'li CHP’li milletvekillerinin üzerine yürüyerek “s.ktir git, vururum seni” diye küfür etmelerinin nedenleri gün yüzüne çıktı. KİT komisyonu'nu geren konulardan biri de PPT'ye işe alımlarda yapılan usulsüzlüklerdi. Komisyonun CHP’li üyelerinden Turgay Develi okuduğu mektupta 'PTT’de endüstri mühendisi kadrosuna personel alımı yapılıyor; ama, YÖK’e göre mühendislik fakültesi olarak değerlendirilmeyen orman mühendisleri bu kadroya alınıyor.' bunları dile getiriyordu.
 
PTT'nin eleman alımlarındaki usulsüzlükleri!
 
Denizli PTT'de çalışan bir kişi PTT'nin kurumiçi yaptığı sınava başvuruyor; ancak başvurusu orman mühendisi mezunu olduğu için reddediliyor. Bu kişi mağdur olduğu iddia ederek PTT Personel Daire Başkanlığı’na şikayette bulunuyor. İşte endüstri mühendisi kadrosuna orman mühendisi alımı yapan PTT yönetimi, mühendis unvan değişikliği sınavına bir çalışanını orman mühendisi olduğu için kabul etmiyor.
 
YÖK’ün mühendislik fakültesi içerisinde bölümlerden biri olarak değerlendirmediği orman mühendisliği, PTT tarafından ilginç biçimde değerlendiriliyor. Mühendislik unvan değişikliği sınavında orman mühendisini, mühendis saymayan PTT; işe alım esnasında endüstri mühendisinin yerine orman mühendisini -mühendis sayarak- işe alabiliyor. (BCE)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com