"AKP yatırım yaptı da, biz mi engel olduk"

"AKP yatırım yaptı da, biz mi engel olduk"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Yönetim Kurulu Üyesi Bedri Dinçer, geçen haftalarda MHP Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık'ın Kütahya'yı ilgilendiren konularda yaptığı açıklamalar nedenilye AKP tarafından haksız eleştirilere maruz ka

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Yönetim Kurulu Üyesi Bedri Dinçer, geçen haftalarda MHP Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık'ın Kütahya'yı ilgilendiren konularda yaptığı açıklamalar nedenilye AKP tarafından haksız eleştirilere maruz kaldığını ifade etti. Dinçer, AKP Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay'ın yapılan açıklamalara neden tepki gösterdiğini MHP olarak anlayamadıklarını vurgulayarak;' AKP, Kütahya'ya yatırım yaptı da Alim Işık mı engelledi?' şeklinde konuşarak AKP'ye tepki gösterdi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Yönetim Kurulu Üyesi Bedri Dinçer, AKP'nin 8 yıllık iktidarları döneminde verdikleri hiçbir vaadi yerine getiremediklerini vurgulayarak, adı AK icraatları kara, adı adalet uygulamaları adaletsiz olan bir parti konumuna geldiğini iddia etti.
AKP'nin Kıbrıs'ta da ver kurtulcu, ekonomide sat kurtulcu davrandığını iddia eden Dinçer, aldatma ve kandırma projesinin bir parçası olan mazlum ve mağdur rolününü ise AKP'nin ustalıkla oynadığını savundu.
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık hakkında AKP'nin yanlış söylemler içerisinde olduğunu söyleyen Dinçer konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Geçen haftalarda MHP Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık'ın Kütahya'yı ilgilendiren konularda yaptığı açıklamalar nedeniye AKP Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay'ın alınganlık yapmasına bir anlam veremiyoruz. AKP Kütahya'ya yatırım yaptı da Alim Işık mı engelledi, MHP olarak biz mi engelledik?'
AKP'nin başarısızlıklarını ve beceriksizliklerini gizlemek için her yolu denediğini ifade eden Dinçer, Kütahya kamuoyunu doğru bilgilendirmeyen AKP Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay'a çok sert tepki vererek şu soruları Kinay'a yöneltti:
' Tıp Fakültesi'nin kadroları Alim Işık mı dondurdu? Şeker Fabrikasındaki usulsüzlüğe Alim Işık mı yardımcı oldu? Zafer Hava Limanının ihalesinin yapılmamasına Alim Işık mı sebep oldu?
Jandarma Taburunun Kütahya'dan gitmesine Alim Işık mı sebep oldu? Yurt içinden ve yurt dışından geleceğini müjdelediğiniz ama bir türlü gelmeyen yatırımcılara Alim Işık mı engel oldu?
İşsizliğin ve göçün sebebi Alim Işık mı dır? Kütahyalı sanayici ve iş adalarımızın yatırımlarını başka illere kaydırmalarının sebebi Alim Işık mı? AKP Gençlik Kolları'nın tertiplediği yemekte 'bu rektör gitmeden tıp fakültesi kadroları gelmeyecek” diyen millet vekili Alim Işık Işık mı?' sorulara cevap istedi.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak özelleştirmeye karşı olmadıklarını vurgulayan Dinçer, özelleştirmesi yapılan yerlerin mülkiyetinin adil ve dengeli bir şekilde tabana yayılması gerektiğini de sözlerine ekledi.
Türkiye'de kırmızı çizgiler içerisinde bulunan yerlerin özelleştirilmesine karşı olduklarını belirten Dinçer;'Devletimiz için hayati önem arz eden haberleşme, enerji, madenlerimiz, eğitim ve sağlık hizmetlerimizin kesinlikle ama kesinlikle özelleştirilmesi son derece yanlıştır'dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com