'AKP yeni yaşam tarzı dayatıyor'

'AKP yeni yaşam tarzı dayatıyor'
CHP'li Serindağ: "Bu yasa aynı zamanda bireysel haklara indirilmiş bir darbe yasasıdır.”

CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, bir çok yasağı beraberinde getirecek olan yeni “alkol yasası” ile ilgili olarak “bu yasa söylendiği gibi gençleri alkol alışkanlığından koruma yasası değildir. Bu yasa, AKP’nin istediği yeni bir yaşam tarzını dayatma ve aynı zamanda bireysel haklara indirilmiş bir darbe yasasıdır” dedi.

CHP Gaziantep Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu üyesi Ali Serindağ, AKP tarafından mecliste öne çekilen ve alelacele geçirilen yeni “alkol yasası” ile ilgili olarak “AKP hedef şaşırtarak bu yasağı ve yeni yasakları alkolizmle mücadele gibi sunuyor, oysa yasa önceki haliyle de gençleri koruyan bir çok maddeyi zaten kapsıyordu” dedi.

YASAKLAR ÇÖZÜM GETİRMEZ!

AKP kendi istediği bir yaşam tarzını uygulatmak istediği için, meclisteki çoğunluğuna da güvenerek her türlü manevrayı rahatça yapıyor. Üstelik her konuya kendince bir kulp da buluyor. AKP bu yasa ile bireysel hak ve özgürlüklerin kullanımını keyfi bir biçimde kısıtlıyor, hem de ülkemizi bir yasaklar ülkesi haline çeviriyor.

Eğer yasaklar bir çözüm olsaydı, Osmanlı döneminde de sıkça kullanılan yasaklar bir işe yarardı. Yasaklar çözüm olsaydı, yasakların çok olduğu ülkeler, bugün dünyanın en geri ülkeleri olmazdı. Yasaklarla, zorla dayatılan yeni bir yaşam tarzı Türkiye’yi geliştirmez, daha da gerer ve geri götürür. Kaldı ki, alkolizmle ve çeşitli bağımlıklarla mücadele, daha önce de kerelerce denenmiş yasaklarla değil, ancak Sağlık Bakanlığı’nın, ilgili kuruluşların, sivil toplum örgütlerinin, eğitim kurumlarının ortak mücadelesiyle başarılı olur.

AKP’nin bütün topluma dayattığı yaşam tarzını ve yasaklarını reddetmek, çağdaş ve özgürlükçü her bireyin görevi olmalıdır. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com