AKP yolsuzluğu böyle ödüllendirdi

AKP yolsuzluğu böyle ödüllendirdi
AKP'den Zonguldak Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Ali Bektaş, Kozlu İlçesi belediye başkanıyken yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelmişti.

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM

Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Toplantısı'nda 21 belediyenin daha başkan adayını açıkladı. Zonguldak Belediye Başkan Adayı olarak da Zonguldak Kozlu ilçesi'nin AKP'li belediye başkanı Ali Bektaş'ı aday gösterdi.

Ali Bektaş'ın ismi daha önce sık sık yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelmişti. Bektaş'ın hakkında, Kozlu Eski Terminal Arazisinin parasını almadan arsanın devrini yaptığı gerekçesi ile Zonguldak Valiliği'nce yolsuzsuk soruşturması açılmıştı. Yerel basın tarafından yapılan haberlerde bunun bir başlangıç olduğu, Bektaş’ın bu hukuksuz uygulamaları ile ilgili soruşturmaların ard arda geleceği iddia edilmişti.

Daha önce de Ali Bektaş'ın belediye başkanıyken irtikap ve görevi kötüye kullanma iddiası ile yargılandığı, 1 yıl hapis, 2 bin TL para ve 3 ay memuriyetten men cezası aldığı ve zaman aşımına uğrayarak Bektaş'ın ceza almadan kurtulduğu biliniyor. (MUO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com