AKP yolsuzlukları günyüzüne çıkıyor!

AKP yolsuzlukları günyüzüne çıkıyor!
AKP’li Kocaeli, Derince Belediyesi’nin denetimlere takılmamak için uzmanlardan yardım aldığı ortaya çıktı.

AKP’li Kocaeli, Derince Belediyesi’nin denetimlere takılmamak için uzmanlardan yardım aldığı ortaya çıktı.
 
Kurumsal Gelişim ve İletişim Danışmanı Erkan Karaarslan’ın Belediye’de yaptığı konuşma kameralara yansıdı. Muhasebat Kontrolörleri Derneği’nin Yönetim Kurulu Genel Başkanlığı, Maliye Bakanlığı Muhasebat Başkontrolörlüğü görevlerini yürütmüş olan ve halen birçok kamu idaresine stratejik yönetim ve raporlama, bütçe muhasebe gibi bir çok alt unsuru ile ilgili eğitim, teknik destek ve danışmanlık hizmeti sunan Karaarslan, Derince Belediyesi’nde denetim yapılmasın diye arkadaşlarıyla mali raporlarda riski azaltan çalışmalar yaptığını Derince Belediye Meclisi kürsüsünde itiraf etti. “Biz gereken makyajlamayı yaptık, bundan sonrası, hayırlısı” diyen Karaarslan, bu riski düşürünce eşit değerin altında kalıp denetimden nasıl kurtulunabileceğinin detaylarını anlattı.
 

“BİZ HİÇ MEVZUAT TANIMIYORUZ”
 
Ödeneklerin yoğun kullanımı, avansların yoğun kullanımı-bazılarının kredi olarak kaydedilmiş olması- emanetlerde yüksek rakamlar, takipte olan 10 milyon civarındaki alacak, büyük rakamlardaki kamuya olan borçlar ve ödenmeyen ciddi borcun ‘Gelin beni denetleyin, biz hiç kural, mevzuat tanımıyoruz’ diye bağırdığını söyleyen Karaarslan, bunların bir kısmını makyajladıklarını söyledi.
 
“ÇEKİMLER BİZDE KALSIN”
 
 Bu itirafların ardından Karaarslan, kayıt alındığını fark ederek salona ‘Çekimler bizde kalsın. Zaten Sayıştay ile bu aralar aramızda sıkıntılar var, bir de böyle şeyler duyarlarsa iyice sıkıntıya gireriz’ uyarısında bulundu.
 
“AKP BELEDİYELERİNDE YOLSUZLUK DİZBOYU”
 
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, AKP’li belediyelerin yolsuzluklarının günyüzüne çıktığını söyledi ve Belediyelerdeki usulsüzlükleri örtbas etmek için özel danışmanlar tutulduğunu, uzmanlardan yardım alındığının görüldüğünü belirtti.
 
Müfettişlerin AKP’li Belediyelere gidip bir problem göremediklerini söyleyip döndüğünü, görevlerini yapmış gibi gözüktüklerini söyleyen Akar, CHP’li belediyelere ise geceyarısı baskınları düzenlendiğini, başkanların alındığını hatırlattı.
 
AKP Belediyelerinde yolsuzluklar dizboyu” diyen Akar, AKP’li belediyelerin denetimlerden kaçmak için bu işlerden anlayan özel uzmanlarla çalıştıklarını, bu kayıtların ise bunun bir ispatı olduğunu söyledi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Milletin a.ına koyan adama Hükümet'ten büyük kıyak29 Ağustos 2014 Cuma 09:15
 • Berkin Elvan'ın ailesine tehdit!29 Ağustos 2014 Cuma 09:08
 • ‘Kasten öldürmekten yargılansınlar’29 Ağustos 2014 Cuma 08:41
 • İstanbul'da deniz seferlerine rüzgar iptali29 Ağustos 2014 Cuma 08:30
 • Aktrollere yargı yolu29 Ağustos 2014 Cuma 08:14
 • Bilal de CHP'lileri yuhaladı!28 Ağustos 2014 Perşembe 15:53
 • Sadece Almanlar değil onlar da Türkiye'yi dinlemiş28 Ağustos 2014 Perşembe 12:56
 • Erdoğan'ın oğlundan 500 bin TL alacağı çıktı28 Ağustos 2014 Perşembe 12:42
 • THY’deki rezaleti anlattı!28 Ağustos 2014 Perşembe 12:08
 • Öcalan görüşmelerinde tutanaklarıdaki şok kayıtlar28 Ağustos 2014 Perşembe 10:12
   • Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    Tel: +90 212 216 05 65 E-Posta: info@sansursuzhaber.com