AKP yolsuzlukları günyüzüne çıkıyor!

AKP yolsuzlukları günyüzüne çıkıyor!
AKP’li Kocaeli, Derince Belediyesi’nin denetimlere takılmamak için uzmanlardan yardım aldığı ortaya çıktı.

AKP’li Kocaeli, Derince Belediyesi’nin denetimlere takılmamak için uzmanlardan yardım aldığı ortaya çıktı.
 
Kurumsal Gelişim ve İletişim Danışmanı Erkan Karaarslan’ın Belediye’de yaptığı konuşma kameralara yansıdı. Muhasebat Kontrolörleri Derneği’nin Yönetim Kurulu Genel Başkanlığı, Maliye Bakanlığı Muhasebat Başkontrolörlüğü görevlerini yürütmüş olan ve halen birçok kamu idaresine stratejik yönetim ve raporlama, bütçe muhasebe gibi bir çok alt unsuru ile ilgili eğitim, teknik destek ve danışmanlık hizmeti sunan Karaarslan, Derince Belediyesi’nde denetim yapılmasın diye arkadaşlarıyla mali raporlarda riski azaltan çalışmalar yaptığını Derince Belediye Meclisi kürsüsünde itiraf etti. “Biz gereken makyajlamayı yaptık, bundan sonrası, hayırlısı” diyen Karaarslan, bu riski düşürünce eşit değerin altında kalıp denetimden nasıl kurtulunabileceğinin detaylarını anlattı.
 

“BİZ HİÇ MEVZUAT TANIMIYORUZ”
 
Ödeneklerin yoğun kullanımı, avansların yoğun kullanımı-bazılarının kredi olarak kaydedilmiş olması- emanetlerde yüksek rakamlar, takipte olan 10 milyon civarındaki alacak, büyük rakamlardaki kamuya olan borçlar ve ödenmeyen ciddi borcun ‘Gelin beni denetleyin, biz hiç kural, mevzuat tanımıyoruz’ diye bağırdığını söyleyen Karaarslan, bunların bir kısmını makyajladıklarını söyledi.
 
“ÇEKİMLER BİZDE KALSIN”
 
 Bu itirafların ardından Karaarslan, kayıt alındığını fark ederek salona ‘Çekimler bizde kalsın. Zaten Sayıştay ile bu aralar aramızda sıkıntılar var, bir de böyle şeyler duyarlarsa iyice sıkıntıya gireriz’ uyarısında bulundu.
 
“AKP BELEDİYELERİNDE YOLSUZLUK DİZBOYU”
 
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, AKP’li belediyelerin yolsuzluklarının günyüzüne çıktığını söyledi ve Belediyelerdeki usulsüzlükleri örtbas etmek için özel danışmanlar tutulduğunu, uzmanlardan yardım alındığının görüldüğünü belirtti.
 
Müfettişlerin AKP’li Belediyelere gidip bir problem göremediklerini söyleyip döndüğünü, görevlerini yapmış gibi gözüktüklerini söyleyen Akar, CHP’li belediyelere ise geceyarısı baskınları düzenlendiğini, başkanların alındığını hatırlattı.
 
AKP Belediyelerinde yolsuzluklar dizboyu” diyen Akar, AKP’li belediyelerin denetimlerden kaçmak için bu işlerden anlayan özel uzmanlarla çalıştıklarını, bu kayıtların ise bunun bir ispatı olduğunu söyledi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • 19 milyon 790 bin liralık vurgun20 Eylül 2014 Cumartesi 10:17
 • Berkin Elvan davasına yeni savcı20 Eylül 2014 Cumartesi 09:18
 • Serbest kalan 49 Türk Urfa’da20 Eylül 2014 Cumartesi 08:30
 • IŞİD’in rehin aldığı 49 Türk serbest20 Eylül 2014 Cumartesi 08:24
 • Bilal Erdoğan’ın gizli ortağı olduğu şirket19 Eylül 2014 Cuma 16:22
 • 'Alo Fatih' ile Akdoğan'ın skandal telefon tapesi19 Eylül 2014 Cuma 15:14
 • Havalimanı’nda esrarengiz ceset paniği!19 Eylül 2014 Cuma 11:48
 • YHT inşaatında yangın19 Eylül 2014 Cuma 09:49
 • İhvan'ın üssü İstanbul oldu19 Eylül 2014 Cuma 08:49
 • 'Karabağ’da 3 Nesil 1 Soykırım'18 Eylül 2014 Perşembe 16:23
 • Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  Tel: +90 212 216 05 65 E-Posta: info@sansursuzhaber.com