AKP yolsuzlukları günyüzüne çıkıyor!

AKP yolsuzlukları günyüzüne çıkıyor!
AKP’li Kocaeli, Derince Belediyesi’nin denetimlere takılmamak için uzmanlardan yardım aldığı ortaya çıktı.

AKP’li Kocaeli, Derince Belediyesi’nin denetimlere takılmamak için uzmanlardan yardım aldığı ortaya çıktı.
 
Kurumsal Gelişim ve İletişim Danışmanı Erkan Karaarslan’ın Belediye’de yaptığı konuşma kameralara yansıdı. Muhasebat Kontrolörleri Derneği’nin Yönetim Kurulu Genel Başkanlığı, Maliye Bakanlığı Muhasebat Başkontrolörlüğü görevlerini yürütmüş olan ve halen birçok kamu idaresine stratejik yönetim ve raporlama, bütçe muhasebe gibi bir çok alt unsuru ile ilgili eğitim, teknik destek ve danışmanlık hizmeti sunan Karaarslan, Derince Belediyesi’nde denetim yapılmasın diye arkadaşlarıyla mali raporlarda riski azaltan çalışmalar yaptığını Derince Belediye Meclisi kürsüsünde itiraf etti. “Biz gereken makyajlamayı yaptık, bundan sonrası, hayırlısı” diyen Karaarslan, bu riski düşürünce eşit değerin altında kalıp denetimden nasıl kurtulunabileceğinin detaylarını anlattı.
 

“BİZ HİÇ MEVZUAT TANIMIYORUZ”
 
Ödeneklerin yoğun kullanımı, avansların yoğun kullanımı-bazılarının kredi olarak kaydedilmiş olması- emanetlerde yüksek rakamlar, takipte olan 10 milyon civarındaki alacak, büyük rakamlardaki kamuya olan borçlar ve ödenmeyen ciddi borcun ‘Gelin beni denetleyin, biz hiç kural, mevzuat tanımıyoruz’ diye bağırdığını söyleyen Karaarslan, bunların bir kısmını makyajladıklarını söyledi.
 
“ÇEKİMLER BİZDE KALSIN”
 
 Bu itirafların ardından Karaarslan, kayıt alındığını fark ederek salona ‘Çekimler bizde kalsın. Zaten Sayıştay ile bu aralar aramızda sıkıntılar var, bir de böyle şeyler duyarlarsa iyice sıkıntıya gireriz’ uyarısında bulundu.
 
“AKP BELEDİYELERİNDE YOLSUZLUK DİZBOYU”
 
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, AKP’li belediyelerin yolsuzluklarının günyüzüne çıktığını söyledi ve Belediyelerdeki usulsüzlükleri örtbas etmek için özel danışmanlar tutulduğunu, uzmanlardan yardım alındığının görüldüğünü belirtti.
 
Müfettişlerin AKP’li Belediyelere gidip bir problem göremediklerini söyleyip döndüğünü, görevlerini yapmış gibi gözüktüklerini söyleyen Akar, CHP’li belediyelere ise geceyarısı baskınları düzenlendiğini, başkanların alındığını hatırlattı.
 
AKP Belediyelerinde yolsuzluklar dizboyu” diyen Akar, AKP’li belediyelerin denetimlerden kaçmak için bu işlerden anlayan özel uzmanlarla çalıştıklarını, bu kayıtların ise bunun bir ispatı olduğunu söyledi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com