AKP Yolsuzlukları ile ilgili bir skandal ses kaydı daha!

AKP Yolsuzlukları ile ilgili bir skandal ses kaydı daha!
'Paradan 14 sıfırı attıkları' kayıtlar çıktı!

Yayınladığı tapelerle AKP hakkındaki yolsuzluk iddialarını gündeme taşıyan Haramzadeler isimli hesap bu kez de 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla tutuklanıp dün serbest bırakılan Barış Güler ile eski İçişleri Bakanı babası Muammer Güler'le ilgili bir ses kaydını yayınladı

Yayınladığı tapelerle AKP hakkındaki yolsuzluk iddialarını gündeme taşıyan Haramzadeler isimli hesap bu kez de 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla tutuklanıp dün serbest bırakılan Barış Güler ile eski İçişleri Bakanı babası Muammer Güler'le ilgili bir ses kaydını yayınladı. 17 Aralık sabahı yapıldığı iddia edilen konuşmada Barış Güler, babası Güler'i arıyor ve polislerin sabah evine geldiğini söyleyip ne yapması gerektiğini soruyor. Baba Güler ise oğluna "Senin şimdi anladığım kadarıyla Rıza Zarrab’la bir rüşvet ilişkisinden bahsediyorlar. Diyeceksin ki bir danışmanlık işim var. Gayr-ı resmi yapıyorum. Benim alacaklı olduğum dayımın oğlu bunların yanında çalışıyor" şeklinde cevap veriyor.

KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMIŞ, GÜLER YALANLAMIŞTI

İddiayı ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 11 Şubat tarihinde CHP'nin grup toplantısında açıklamıştı. Kılıçdaroğlu, Güler’ler arasındaki konuşmayı okuduktan sonra, "Bu tamamen telaş sonucu söylenen laflar. Burada AKP’ye oy vermiş vatandaşlarıma sesleniyorum. Kimsenin kimseye darbe yaptığı yok. Eğer darbe yapıldıysa senin cebine darbe yapıldı sevgili vatandaşım senin cebine" şeklinde konuşmuştu. Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ise Kılıçdaroğlu'nu “Geçtiğimiz günlerde, oğlumla yaptığım 17 Aralık tarihli görüşme yansıtıldı. 17 Aralık günü, ne ben oğlumu aradım ne de oğlum beni aradı” diyerek yalanlamıştı.    

17 Aralık günü Muammer Güler ile oğlu Barış Güler arasında yapıldığı iddia edilen o konuşma şöyle:

Muammer Güler: Oğlum ne istiyorlar senden?
Barış Güler: Valla altı buçukta geldiler. Celal Kara diye bir savcı arama kararı çıkarmış. Örgüt kurmak, rüşvet almak, devlet evrakında sahtecilik gibi bir suçlamayla geldiler, benim hiçbir şeyim yok yani.
Muammer Güler: Devlet evrakında mı?
Barış Güler: Ha yani, evrakta sahtecilik, örgüt kurmak, suç işlemek örgütüyle, işte rüşvet almak, saçma sapan şeylerle geldiler, altı buçuktan beri evi arıyorlar.
Muammer Güler: Hangi evi arıyorlar?
Barış Güler: Ritz Carlton'daki evi.
Muammer Güler: Ne var oğlum senin evinde?
Barış Güler: Hiçbir şey yok baba.
Muammer Güler: Para ne var?
Barış Güler:  Kendi param 3-5 kuruş kalan param var zaten, onu da sen biliyorsun
Muammer Güler: Kaç lira?
Barış Güler: 1 trilyon civarı param var o kadar.
Muammer Güler: Tamam oğlum tamam. El koydular mı?
Barış Güler: Yok daha arama yapıyorlar şu anda.
Muammer Güler: Tamam başka bir şey yok değil mi oğlum? 
Barış Güler: Yok başka hiçbir şey yok baba.
Muammer Güler: Senin şimdi oğlum anladığım kadarıyla Rıza Sarraf ile olan bir rüşvet ilişkisinden bahsediyorlar, şunu söyleyeceksin. Diyeceksin ki ben, danışmanlık ilişkim var, gayri resmi danışmanlık, resmi yapmadım babamın şeyi olmasın diye, benim para alışverişim bu. Artı benim alacaklı olduğum dayımın oğlu şey akrabam bunun yanında çalışıyor. Onun bana borcu var. Senetlerimiz de var. Bunun şeyini yapıyorum ben ondan tahsilatı yapıyorum.
Barış Güler: Tamam o kadar
Muammer Güler: Bu Hüseyin Sipahi falan size geldi mi oğlum?
Barış Güler: Yok gelmedi baba.
Muammer Güler: Tamam Hüseyin Sipahi'den bilgim yok. Rıza Sarraf'ın da evin arıyorlarmış. Demek ki başkalarıyla da ilgilendiriyorlar.
Barış Güler: tamam
Muammer Güler: Tamam oğlum. Senin söyleyeceğin oğlum işte. Benim gayri resmi danışmanlık ilişkim var. Ben hepsini tanırım, artı artı şu benim Rüçhan bunun yanında çalışıyor, benim Rüçhan'dan alacağım var. Şeylerimiz de var, senetlerimiz de var. Değil mi senetlerin de var? Ofisinizi niye arıyorlar?
Barış Güler: Bilmiyorum, ofiste arama var mı?
Barış Güler: Yoo.
Muammer Güler: ... Koyduğun bir şey var mı?
Barış Güler: Yok.
Muammer Güler: Ofisinde bir şey var mı oğlum, ofisinde?
Barış Güler: hayır hiçbir şeyim yok baba.
Muammer Güler: Tamam, mesele yok oğlum.
Barış Güler: Ben şubeye gideceğim arkadaşlarla şubeye.
Muammer Güler: Seni gözaltı mı yaptılar?
Barış Güler: İş yerine gideceğiz beraber. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com