AKP'de bir çatlak ses daha!

AKP'de bir çatlak ses daha!
Yaşanan son gelişmelerin ardından AKP içindeki çatlak seslerin sayısı artıyor. AKP'de parçalanma devam ediyor.

AKP Budur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'ın soruşturma dosyasının elinden alınmasının, yargıya açıkça baskı anlamına geldiğini ve hükümete olan güveni zedelediğini söyledi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Hasan Hami Yıldırım; "Basında yer alan bilgilere göre, kamuoyu tarafından yakından tanınan kişiler ile bir kısım kamu görevlileri hakkında önemli iddiaların bulunduğu, çıkar amaçlı suç örgütü kapsamında ihaleye fesat karıştırmak; rüşvet, nüfuz ticareti, sahtecilik, tehdit, 2863 Sayılı yasaya muhalefet gibi suçlara ilişkin 2012/656 sayılı soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'ın soruşturma yapması engellenmiştir. Bu olayların yargı bağımsızlığı açısından vahim ve ağır sonuçlar doğurma ihtimali vardır. Yapılan bu uygulamalar yargı bağımsızlığını, yargıya ve hükümetimize olan güveni zedelemektedir." dedi.

AKP İzmir milletvekili Erdal Kalkan'da bugün twitterdan AKP'nin yolsuzluk operasyonunun üzerini örtmek için yaptığı çalışmaları eleştiren tweetler atmıştı. Daha öncede İdris Bal, Hakan Şükür ve İdris Naim Şahin gibi partinin önemli isimleri istifa etmişti. Parti içindeki Erdoğan'a karşı seslerin yükselmeye başlaması yeni istifalarında yolda olduğunun en büyük kanıtı olarak görülüyor.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com