AKP'de bir istifa daha!

AKP'de bir istifa daha!
Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin AKP'den istifa etti!

AKP Ordu milletvekili ve eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin partisinden istifa etti.

İdris Naim Şahin, Muammer Güler'den önce İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştı. Şahin'in Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında da adı geçmiş ancak bu gerçekleşmemişti.

Kütahya Milletvekili İdris Bal ve Hakan Şükür de geçtiğimiz günlerde partisinden istifa etmişti.

AKP Genel Merkezi’ne dün öğle saatlerinde istifa dilekçesini gönderen Şahin, son operasyonları ve çözüm sürecini eleştirdi.

İşte o zehir zemberek istifa gerekçesi;

ÜLKE BÜTÜNLÜĞÜ TEHLİKEDE

“Kurucuları arasında yer aldığım partimiz güzel ülkemizde pek çok değişim ve dönüşüme imza atmış. Çok önemli kalkınma hamlelerini gerçekleştirmiştir. Bu başarı hikayelerinin bir yerinde olmaktan, yakınmadan hep yakın olmaya ve yük almaya özen göstermiş olmaktan dolayı sevinç ve gurur duymaktayım.Ne var ki son dönemde artan bir şekilde ülke ve millet varlığı ve çıkarları ile uyuşmayan; milli değer, anlayış ve duyarlıklarla örtüşmeyen; ulusal bütünlüğü güçlendirici olmayan söylem, politika ve uygulamalara tanık olunmaktadır.

ORTAK AKIL YOK, OLİGARŞİK KADRO

Yerel ve genel politikaların oluşumunda ve uygulanmasında “Ortak Akıl” ve toplumun samimi istem ve beklentilerini dikkate almak yerine özel akıllı kişiler ve/veya sorgulanabilir anketlere itibar eden bir yönetim tarzının benimsendiği görülmektedir. Hükümet etmede, niyetlerinden emin olunmayan bürokratik ve politik dar bir oligarşik kadronun tavsiye, yönlendirme ve etkinliğinin tercih edildiği anlaşılmaktadır.

ÇÖZÜM DEĞİL ÇÖZÜLME

Bölücü terör örgütünün unsurlarıyla yürütülen ancak milli vicdan ve haysiyeti inciten ve mevzu hukuku zorlayan sürecin çözüm özelliği – belki istenmeden- çözülme hayalcilerine fırsat ve olanak sağlar duruma evrilmiştir. Hükümet etme kuşkusuz milleti ve devleti en iyi şekilde yönetmedir. Devlet kurumlar, kurallar ve ilkeler bütünüdür ve bunlarla değer ve güç taşır.

EMNİYETE HAKSIZLIK EDİYORSUNUZ

Ülkemizin bekası ve milletimizin huzuru için bir dönem birlikte ve başarılı görevler yaptığımız güvenlik (emniyet) teşkilatımızın fedakar ve vefalı personeline yönelik son günlerdeki uygulamalar ile bağımsız yargı ve tarafsız mensupları hakkındaki düzenleme ve değerlendirmeler; akıl, hukuk ve adalet anlayışı ile izah olunamamaktadır.

BELKİ TEKRAR BULUŞURUZ

Tüm bu politika ve uygulamalar – ne yazık ki- toplumda hasmane ve ayrıştırıcı duyguları beslemekte, güven azalmasına neden olmakta, bazı gözlerde yaşa ve gönüllerde kırgınlığa dönüşmektedir. Her şeye rağmen, aziz milletimizin ve devletimizin büyüklüğüne ve geleceğine yürekten inanıyorum. Kuruluşunda kolay ve sevinçle bir kararla üye olduğum partimden, zor ve üzüntü veren bir kararla istifa ediyorum. Kaderde yeniden birlikte çalışma imkanının olabilirliği arzusu ile helallik diliyor, yüce Allah (c.c) ın yardımcımız olması duasıyla partime saadetler ve başarılar diliyorum. Bilgilerinize saygıyla arz ederim”
(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com