AKP’de bir istifa daha!

AKP’de bir istifa daha!
AKP’de istifa depremleri peş peşe geliyor!

AKP’de istifa depremleri peş peşe geliyor.

AKP Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım partisinden istifa edeceği açıklandı. Yıldırım’ın birazdan basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Aynı zamanda partisininin Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak da görev yapan Yıldırım, savcı Muammer Akkaş’ın yürüttüğü soruşturma dosyasından alınmasını Twitter hesabı üzerinden eleştirdi. Yıldırım, Twitter’dan yaptığı açıklamada, ”Savcı Muammer Akkaş’a baskı yapılması kabul edilemez, hukuk devletinde bu baskı meşru görülemez” demişti.HASAN HAMİ YILDIRIM KİMDİR?

Yıldırım’ın Meclis sitesindeki özgeçmişi;

H. Hami Yıldırım, 1963′te Burdur Bucak’ta doğdu. Şehir Plancısı Dr.; ODTÜ MF Şehir ve Bölge Planlama Bölümünü bitirdi. Aynı üniversiteden yüksek lisans, SÜ’den doktora derecesini aldı.

Gazi Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama (ŞBP) Bölümüne araştırma görevlisi olarak başladı. Başbakanlık Çevre Müsteşarlığı’nda uzman yardımcılığı ile Çevre Bakanlığında Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Serbest olarak şehir plancılığı ve yöneticilik yaptı. Selçuk Üniversitesi ŞBP Bölümü öğretim görevlisi ve Başkan Yardımcısı oldu. Bayındırlık ve İskân Bakanlığında Genel Müdür ve Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma (KTVK) Yüksek Kurulu Üyeliği, İzmir 1. KTVK Bölge Kurulu Başkanlığı, YOİKK ve İDKK Üyeliği, Yatırım Yeri Teknik Komite Başkanlığı, AB Odak Noktası görevlerinde bulundu. OECD tarafından basılan Türkiye’nin Çevre Politikaları kitabının danışmanlığını yaptı. İmar, çevre ve ulaşım konularında yurt içi ve dışında çalışmalarda bulundu. Ulus Tarihi Kent Merkezi yarışmasında ekiple birlikte 2. oldu.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Yıldırım, evli ve 3 çocuk babasıdır. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com