AKP'de bomba istifa!

AKP'de bomba istifa!
Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonun ardından yaşananlar AKP'de istifaları getirmeye devam ediyor.
AKP Ankara İl Disiplin Kurulu Başkanı avukat Melik Bayat görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı. Melik Bayat istifa dilekçesinde önemli noktalara değinerek 17 Aralık'tan sonra yaşanan hukuksuzluklara vurgu yaparak “Maalesef bugün özellikle, hukukun üstünlüğü tartışılır hale gelmiştir. Bu şartlar altında, yıllardır hizmet etmeye çalıştığım partimde, siyasete devam etmemin, yanlışlara ortak olmak anlamına geleceğini düşünmekteyim.” dedi.
 
Melik Bayat AKP'de uzun süredir görev aldığını belirterek “Partide görev aldığım günden bugüne kadar, şahsım adına hiçbir beklenti içinde olmadım. Her zaman, siyaseti millete hizmet için bir vesile olarak kabul ettim. Bugün gelinen noktada, bırakın parti teşkilat mensuplarını, milletvekili hatta, bakanları bile devre dışı bırakan ‘dar oligarşik bir yapının’ parti politikalarını belirlemede, tek yetkili haline gelmesi kabul edilemez bir durumdur.
 
Bu durum, partimize büyük zarar vermektedir. Bu oligarşik yapının, politikaları ve yanlış yönlendirmeleri, milletimizi kutuplaştırmaktadır. Bu yapının hasmane tutumu, aynı zamanda kendi seçmeni olan ve “insanlığa hizmetten başka hiçbir gayesi olmayan” toplumun bir kesimini, hedef haline getirmiştir.” ifadelerini kullandı.
 
Melik Bayat sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Paranoyalarla toplumun hemen hemen her kesimiyle çatışılması, temel hak arayışlarına kulak tıkanması, “yolsuzluk ve rüşvetin üzerine gidilmesi” gibi masum ve haklı taleplerin parti yönetimindeki “dar oligarşik bir yapının” yönlendirmeleri doğrultusunda “komplo, dış güçlerin tertibi, darbe” olarak nitelendirilmesini kabul edilemez bulmaktayım. Partimiz belki de hiç farkında olmadan, milletin ortak aklından, sağduyusundan ve demokrasiden giderek uzaklaşmakta ve maalesef otoriterleşme eğilimine girmektedir. İktidar sorumluluğu, yolsuzluğun üstüne kararlılıkla gitmeyi ve şeffaf olmayı, gerektirir.
 
Maalesef bugün, hukukun üstünlüğü tartışılır hale gelmiştir.”  (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com